Juventus svladao Porto, Sevilla pobijedila Leicester

pjaca

Porto - Juventus 0:2

Juventus je s 2:0 kao gost svladao Porto u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka i stigao na milimetar od plasmana u četvrtfinale. Prvi pogodak na utakmici zabio je Marko Pjaca u 75. minuti.

Bivši igrač zagrebačkog Dinama ušao je u igru svega pet minuta ranije, a bio je to njegov prvi pogodak u dresu torinske Stare dame. Među strijelce se upisao i Dani Alves dvije minute nakon Pjace.

Mario Mandžukić je odigrao cijeli susret za Juve kojem je put do pobjede otvorilo isključenje domaćeg braniča Alexa Tellesa u 27. minuti

Uzvratni susret je 14. ožujka u Torinu.
PORTO. Stadion Dragao - 52.000 gledatelja; Sudac: Felix Brych (Njem)

Strijelci: 0:1 PJACA (73), 0:2 Dani Alves (74)

Žuti kartoni: Telles, Maxi Pereira, Herrera / Lichtsteiner

Crveni kartoni: Telles (27)

PORTO: Casillas - Maxi Pereira, Felipe, Marcano, Telles - Danilo - Herrera, Ruben Neves (od 60. Corona), Brahimi (od 73. Jota)- Soares, Andre Silva (od 30. Layun)

JUVENTUS: Buffon - Lichtsteiner (od 73. Dani Alves), Barzagli, Chiellini, Alex Sandro - Khedira, Pjanić - Cuadrado (od 67. Pjaca), Dybala (od 86. Marchisio), Mandžukić - Higuain

Sevilla - Leicester 2:1

Sevilla je pobijedila Leicester s 2:1 u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka.

Pogotke su za Sevillu postigli Pablo Sarabia (25) i Joaquin Correa (62), dok je u 14. minuti Correa promašio kazneni udarac. Za engleskog prvaka je zabio Jamie Vardy u 73. minuti.

Leicester je tako otišao iz Andaluzije samo s minimalnim porazom, što mogu zahvaliti svojem vrataru Kasperu Schmeichelu, koji je obranio kazneni udarac i imao još nekoliko sjajnih obrana.

Sevilla je bolje počela utakmicu, prvu priliku imali se neočekivano kada je branič Leicestera glavom neoprezno vraćao loptu i skoro svladao vratara Kaspera Schmeichela, koji je jedva stigao loptu.

Pred 39.000 gledatelja na stadionu Sanchez Pizjuan sudio je Turpin iz Francuske.

Strijelci: 1:0 Sarabia (25), 2:0 Correa (62), 2:1 Vardy (73)

Promašeni penal: Correa (Sev, 14)

SEVILLA: Rico; Escudero, Lenglet (Carrico, 55), Rami; Sarabia, N'Zonzi, Ferreira; Nasri, Vitolo; Correa (Iborra, 64), Jovetić

LEICESTER: Schmeichel; Fuchs, Huth, Morgan, Simpson; Ndidi, Drinkwater, Musa (Gray, 58), Mahrez, Albrighton (Amartey, 88); Vardy