Muškarac u Ljubuškom napao policajca tijekom očevida prometne nezgode
Muškarac iz Ljubuškog uhićen je nakon što je ometao policijske službenike tijekom očevida prometne nezgode s manjom materijalnom štetom, a potom verbalno i fizički napao policajca.
Kako je priopćeno iz MUP-a ŽZH, događaj se dogodio 20. svibnja 2026. godine na području Ljubuškog, gdje su policijski službenici obavljali očevid prometne nezgode.
Tijekom očevida policijskim službenicima pristupio je G. B. rođen 1988. godine iz Ljubuškog, koji je ometao službene osobe u obavljanju službene radnje. Unatoč višekratnim upozorenjima da se udalji s mjesta događaja, nastavio je s protupravnim ponašanjem.
Iz MUP-a navode kako je muškarac potom verbalno i fizički napao policijskog službenika, a nasilno ponašanje usmjerio je i prema jednom od sudionika prometne nezgode.
O svemu je obaviješten dežurni tužitelj Županijskog tužiteljstva ŽZH u Širokom Brijegu. G. B. je lišen slobode zbog osnova sumnje da je počinio kazneno djelo napad na službenu osobu u obavljanju poslova sigurnosti iz članka 359. Kaznenog zakona FBiH.
Nakon kompletiranja predmeta, policijski službenici Odsjeka kriminalističke policije PU Ljubuški uputit će odgovarajuće izvješće nadležnom tužiteljstvu.