FOTO  Španjolska na Pecari osigurala prvo mjesto, Finska slavila pod Bijelim Brijegom u skandinavskom susretu

UEFA Finska i Norveška

U susretu koji je odlučivao o prvom mjestu u grupi B Eurospkog prvenstva za kadetkinje Španjolska je na 'Pecari' u Širokom Brijegu pobijedila Francusku s 3:0. Paula Partido je u 28. minuti donijela prednost Španjolkama, a na 2:0 povisila je Jone Amezaga u 31. minuti. Treći gol za pobjedničku ekipu postigla je Lucía Corrales u 69. minuti utakmici.

Na stadionu HŠK Zrinjski u Mostaru u susretu skandinavskih reprezentacija, Finska je sa 2:1 pobijedila Norvešku. Elli Seiro je u 20. minuta donijela prednost Finskoj, a Signe Gaupset u 55. minuti izjednačuje rezultat. Pobjedu Finskoj donijela je Jutta Angeria golom u 80. minuti

Prvo mjesto u grupi osvojila je Španjolska s 9 bodova i polufinalu će za protivnika imati selekciju Nizozemsku. Druga Francuska sa 6 bodova će se u narednoj fazi Eura sastati s Njemačkom koja je danas svladala BiH rezultatom 2:0.

Reprezentacija Finske je natjecanje završila s 3, a Norveška bez bodova.