TKO SU POBJEDNICE? Završeno glasovanje za Hercegovku godine!

TKO SU POBJEDNICE? Završeno glasovanje za Hercegovku godine!

Sinoć točno u ponoć završeno je glasovanje finalnog kruga za projekt "Hercegovka godine".

Sedam dana imali su glasači, da pošalju svoje glasove, za kandidatkinju za koju smatraju da je baš ona ta koja zaslužuje ponijeti titulu Hercegovke godine.

Trideset i osam Hercegovki u izboru je za jedanaest nagrada u jednako toliko kategorija.

Sve one nominirane su od strane onih, koji ih smatraju da svojim radom i djelima zaslužuju ponijeti tu laskavu titulu.

Organizacijski odbor samog projekta od sinoć ima pune ruke posla. Glasovi se broje u tisućama i valja sve transparentno i vrjedno prebrojati, kako se nebi potkrala ni najmanja greška.

A,tko su pobjednice saznat ćemo na svečanom proglašenju koje će biti upriličeno 17.prosinca 2019 godine u Galeriji Hrvatskog Doma Kosača u Mostaru sa početkom u 19 sati.

Kako kažu iz Organizacijskog odbora za Hercegovina.info, biti će to događaj godine u Hercegovini.

Podsjećamo, ovo je 39 Hercegovki u 11 kategorija koje su izborile finale:

1. Hercegovke iz iseljeništva

-Sanja Markić - Njemačka
-Danijela Luburić - Engleska
-Martina Pandža - Njemačka
-dr.Svjetlana Tišma Dupanović - Amerika

2. Hercegovke iz Hrvatske

-mag.nov.Martina Pandžić Skoko - Zagreb
-Marina Primorac - Zagreb
-Ivana Čuljak Lošić - Zagreb
-Ornela Vištica - Zagreb

3. Heroji svakodnevnice

-Mariana Jurković - Čapljina
-Alma Kovačić - Stolac
-Zora Mikulić - Široki Brijeg
-Miranda Blažević Zvonić - Konjic

4. Humanost

-Emica Ćorić- Mostar
-Mateja Lovrić - Mostar
-Marija Pinjuh - Široki Brijeg
-Vesna Šunjić - Mostar

5. Zdravstvo

-dr.Marina Berberović-Mostar
-dr.Darija Pavlović Rozić-Mostar
-dr.Stanija Tokmakčija
-dr Vinka Đevenica - Grude

6. Znanost

-dr.sc .Maja Lasić-Mostar
-Božena Pandža-Posušje

7. Sport i zabava

-Nikolina Pandža - Mostar
-Maja Jelčić - Čapljina
-Veronika Terzić-Čapljina
-Nataša Jekić - Mostar

8. Kultura i umjetnost

-Marina Kljajo Radić - Mostar
-Ana Šimić - Mostar
-Miljenka Koštro - Posušje
-Ljiljana Tolj- Ljubuški

9. Politika

-Marija Lovrić - Široki Brijeg
-Antonija Banožić - Široki Brijeg

10. Gospodarstvo i društvene djelatnosti

-Nada Dalipagić-Mostar
-Žermenka Lovrić- Mostar
-Jasna Ćorić- Čitluk
-Snježana Brkić- Mostar

11. Međunarodna promocija Hercegovine

-Daniela Škegro-Mostar
-Gordana Zucić-Grude

Tu su još i tri nagrade koje dodjeljuju:

-Organizacijski odbor

-Hercegovački mediji

-Fenix Magazin, novisni hrvatsko-njemački mjesečnik i portal.

Hercegovina.info