Hrvatsko pojedinačno finale za kraj 3. Bluesun Tučepi Opena!

tenis
Tena Lukas kao prva nositeljica i Lea Bošković kao
6 na ovom turniru su priuštile ljubiteljima tenisa 120 minuta - svega.

Prvi set Lukas kao "brzi vlak" ekspresno 6:1, bez iti jedne pružene šanse za Bošković!
Nakon kraćeg odmora, drugi set. Kada su svi očekivali lakih i uvjerljivih 6:1, 6:1 i konačnu
pobjedu, Lukas je "parkirala vlak" i od tada je na terenu samo Lea Bošković!
U drugome čarobnom setu je samo 3 poena prepustila Lukas i sa 0:6, odvela finale u treći odlučujući
set! Za svega 20 tak minuta - Bošković ima 1:5! Međutim, tada nezaustavljivo kreće
Lukas. 2:5, 3:5, 4:5, prednost za 5:5 i totalni povratak, ali Lea pokazuje da će ova 19 godišnjakinja, koja plijeni
teniskom tehnikom, kretanjima, idejama, hrabrošću - kada skupi još malo iskustva i
posloži stvari u psihi, svakako pisati tenisku priču ! Konačnih 6:1, 0:6 i 4:6 za Leu Bošković
koja je "uspjela" obraniti prošlogodišnji naslov i osvojiti pehar i 15 000 dolara nagradnog fonda.

Lukas je ovo bilo drugo finale u dva dana , što je svakako ostavilo danak na fizičkoj spremi.
U parovima je sa Estonkom Orav imala za protivnice par Berbrović/Erjavec, bosansko-slovenski par.

Za razliku od pojedinačnog finala, finale u parovima između para njih nije bilo toliko dramatično.
Glatkih i uvjerljivih 6:3, 6:3 za Berberović/Erjavec koji sa sobom nose svoj pehar i nagradni fond.
Od početka turnira su njih dvije pobjeđivale : Bendecchi/Michel 2:0, Dražić/Udvardy 2:1,
Arcidiacono/Spigarelli 2:1 te u finalu Lukas/Orav 2:0.