Federeru sedma titula na Wimbledonu

Federer je u finalu svladao Britanca Andyja Murraya sa 4:6, 7:5, 6:3, 6:4 i sedmi put došao do titule na jednom od najpretižnijih turnira na svijetu.

Zahvaljujući ovom naslovu Švicarac se ponovo vratio na prvo mjesto ATP liste poslije više od dvije godine.

Ovim trijumfom Federer je izjednačio rekord Petea Samprasa koji takođe ima sedam titula na Wimbledonu.

Murray, koji je imao priliku da postane prvi Britanac nakon 1936. koij je osvojio Wimbledon, dobro je započeo meč i osvojio prvi set. Škot je bio bolji i u drugom setu, ali je propustio nekoliko 'brejk' prilika i dozvolio Federeru da izjednači.

Početkom trećeg seta počela je da pada jaka kiša u Londonu, pa je meč nakratno prekinut jer su organizatori morali da natkriju teren.

U takvim uvjetima bolje se snašao Federer koji je napravio preokret i na kraju stigao do velike pobjede.