VIDEO  Pobjeda Tottenhama, Modrić asistent

Spursi su, podsjećamo, u prvom dijelu sezone slavili nad Wiganom s nevjerojatnih 9:1 na White Hart Laneu, a ovoga puta su do pobjede ipak došli na nešto teži način.

Spurse je u vodstvo doveo Jermaine Defoe u 27. minuti udarcem iz neposredne blizine nakon asistencije Garetha Balea. Bio mu je to 15. ovosezonski gol. Drugi je pogodak postignut u 84. minuti, a zabio ga je Rus Roman Pavljučenko na asistenciju hrvatskog reprezentativca Luke Modrića. Proigrao je lijepo Modrić Pavljučenka loptom u prostor, a ovaj je ljevicom pogodio donji desni kut gola Wigana. Pavljučenko je do kraja postigao i svoj drugi gol na utakmici u sudačkoj nadoknadi.

Vedran Ćorluka odigrao je svih 90 minuta za Spurse, dok je Niku Kranjčara u 69. minuti zamijenio upravo Luka Modrić.

Premiership, 27. kolo:

Wigan - Tottenham 0:3 (Defoe 27, Pavljučenko 85, 90+3)

Aston Villa - Burnley 5:2 (Young 32, Downing 56, 58, Heskey 61, Agbonlahor 68 / Fletcher 10, Paterson 90)

Fulham - Birmingham 2:1 (Duff 60, Zamora 90 / Baird 3-ag)

Manchester City - Liverpool 0:0

Blackburn - Bolton 3:0 (Kalinić 41, Roberts 73, Givet 84)