Međugorje i Vidovo Polje u finalu Lige Hercegovine

Ekipi Međugorja na putu obrane naslova pobjednika Lige Hercegovine ostala još samo odlična ekipa Vidova Polja, predstavnik općine Stolac.

Međugorje je finale Lige Hercegovine izborilo pobijedivši Jasenicu (Mostar) nakon izvođenja šesteraca. U četrdeset minuta igre, obje momčadi postigle su po jedan pogodak. Jasenicu je u vodstvo doveo Dejan Petrović, a izjednačujući pogodak postigao je Ante Čilić. Ante je pogotkom otvorio i seriju šesteraca za Međugorje, no isto je na drugoj strani učinio i Dejan Petrović tako da su strijelci iz regularnog dijela utakmice bili sigurni i sa šest metara.

Anđelo Vasilj se specijalizirao za šesterce

Matej Čilić, iskusni kapetan ekipe Međugorje također je bio precizan sa šest metara i postigao pogodak za 3:2, nakon čega je Anđelo Vasilj zaustavio pokušaj Franje Delića. Prednost Međugorja na 4:2 povećao je Marko Vlaho, a vratar Međugorja nakon toga zaustavio je pokušaj Jure Delića i Bernardu Čiliću otvorio odličnu priliku da potvrdi pobjedu Međugorja, što je Čilić i učinio.

S pravom se može reći da je Anđelo Vasilj pravi specijalac za šesterce. Vratar Međugorja izvrsno brani iz sezone u sezonu. Od samog početka općinskog natjecanja njegova forma je na visokoj razini, a da se ekipa na njega može osloniti kada su u pitanju šesterci potvrdio je u polufinalu i finalu MNL MZ općine Čitluk i sinoć kada je Međugorje ponovno slavilo nakon šesteraca.

Prva polufinalna utakmica bila je poslastica za ljubitelje malog nogometa, atraktivnih poteza i uzbuđenja bilo je napretek a tako je bilo i u polufinalnom ogledu Pregrađa (Ljubuški) i Vidova Polja (Stolac). Pregrađe je povelo pogotkom Marka Bošnjaka pred kraj prvog poluvremena, ali Ljubušaci su do kraja poluvremena napravili šesti akumulirani prekršaj pa je s bijele točke Ivan Šutalo poravnao na 1:1. Stočani su u nastavku preokrenuli rezultat golovima Borisa Katičića i Ilije Subašića, a poraz svoje ekipe ublažio je Marin Vidović.

Nogometašice Brotnja i Tomislava odigrale revijalnu utakmicu

Između dvije polufinalne utakmice nogometašica ŽNK Brotnjo i ŽNK Tomislav odigrale su revijalnu utakmicu koja je završila 1:1. Mlade igračice obje ekipe pokazale su dopadljivu igru za što su nagrađene pljeskom mnogobrojne publike.