FOTO  Široki pobijedio Sarajevo 2:0 i izbio na čelo ljestvice

Nogometaši Širokog Brijega

Bila je to tvrda utakmica u kojoj su nogometaši Širokog slomili otpor gostiju iz Sarajeva tek u drugom poluvremenu pogodcima Mišića i Wagnera  u samo 13 minuta. Imali su i gosti svoje šanse koje nisu uspjeli iskoristiti.

NK Široki Brijeg - FK Sarajevo 1:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 -  Mišić 55', 2:0 - Wagner 68'. Gledalaca: oko 1400. Sudija: Vukasović (Trebinje). Žuti kartoni: Topić i Bandović (Široki), Dudo, Maksumić (Sarajevo).

ŠIROKI BRIJEG: Bandović, Ćutuk, Peraica /od 77. Pinjuh/, Topić, Martinović, Šilić, Barišić, Mišić /od 84. Križanović/, Diogo, Wagner, Varea /od 90. Glavina/. Trener: Toni Karačić.
FK SARAJEVO: Alaim, Dudo, Belošević, Džakmić, Torlak, Hamzagić, Muminović,  Maksumić, Hadžić /od 70. Janjoš/, Škoro, Avdić. Trener: Mehmed Janjoš.

1. Široki Brijeg 12 8 2 2 20:8 26
2. Borac 12 8 1 3 16:7 25
3. Velež 12 7 2 3 25:10 23
4. Željezničar 12 5 4 3 14:10 19
5. Sarajevo 12 5 4 3 15:13 19
6. Zrinjski 12 5 4 3 15:14 19