U subotu se održava II. tradicionalna svečana regata na Ramskom jezeru

regata rama
regata rama
Regata će se održati u subotu 16. kolovoza 2014. godine na Ramskom jezeru na Šćitu.

Otvaranje regate je u 10:30 sati, a samo natjecanje započet će u 11 sati.

Na ovogodišnjoj regati, pored 55 članova Veslačkog kluba Rama, za pobjedničko mjesto natjecat će se i veslački klubovi iz Dalmacije, Slavonije te ostalih dijelova Hrvatske i Bosne i Hercegovine.

Veslači i veslačice seniori, juniori "A" i juniori "B" natječu se na stazi dužine 2000 metara, a veslači i veslačice kadeti natječu se na stazi dužine 1000 metara.

Nastup veslača i veslačica bit će dozvoljen samo uz predočenje natjecateljske iskaznice ili putovnice.

Svi natjecatelji moraju nastupiti u svojim klupskim dresovima, jednoobrazno obučeni, poručuju iz Veslačkog kluba Rama.

Pobjednicima koji zauzmu prva tri mjesta u bit će uručena zlatna, srebrna i brončana medalja.

Sudačku službu organizira Zbor veslačkih sudaca Hrvatske, uz suce goste iz inozemstva.

Sastanak predstavnika klubova održat će se u subotu , 16. kolovoza 2014. u 9:30 sati u Veslačkom centru Rama.

Startne liste uručit će se predstavnicima klubova pola sata nakon završetka sastanka predstavnika klubova.

Na regati će se netjecati sljedeći veslački klubovi:

1. CROATIA, ZAGREB CRO
2. GLAGOLJAŠ, OMIŠALJ GLA
3. IKTUS, OSIJEK IKT
4. JELSA, JELSA JEL
5. MARINA KAŠTELA, KAŠTEL GOMILICA MKAŠ
6. NOVA, ZAGREB NOV
7. TREŠNJEVKA, ZAGREB TRE
8. VUKOVAR, VUKOVAR VUK

Te sljedeći kajkaški / Kanu klubovi

1. Kajak kanu klub Žepče - Žepče 30 osoba
2. Kajak kanu klub Mračaj - Runovići 12 osoba
3. Kajak kanu klub Jarun - Zagreb 5 osoba
4. Kajak kanu klub Matija Ljubek - Zagreb 4 osoba
5. Kajak kanu klub Buško blato - Kazaginac 12 osoba
6. Kajak kanu klub Kupa - Petrinja 3 osobe
7. Kanu klub Končar - Zagreb 5 osoba
8. Kajak kanu klub Olimpik - Slavonski Brod 5 osoba
9. Kajak kanu klub Marsonia - Slavonski Brod 12 osoba
10. Hrvatski kajakaški savez - Zagreb 5 osoba
11. Europska kajakaška asocijacija 2 osobe

ORGANIZACIJSKI ODBOR

Predsjednik : Ante Tomić
Direktor regate: Ivan Jelić
Članovi: Ivica Tomić, Srećko Šuk, Mario Drežnjak, Nikola Uzun, Ivan Babić (Kivo), Ana Burić, Franjo Jelić, Hrvoje Šimunović, Ivica Šimunović, Ante Budimir , Luka Jelić i Luce Babić.

REGATNI ODBOR

Milivoj Slapničar, Predsjednik/Komisija za organizaciju natjecanja
Članovi: Savka Slapničar, Marko Kućan, Antonela Kućan, Denis Kranželić, Igor Muranić

Savjetnik za sigurnost: Marija Jelić

Liječnička služba: Dom zdravlja Prozor - Rama

Spasilačka služba: Franjo Jelić, Davor Šubić

Sudačka služba:Ozren Trivić, predsjednik sudačke komisije, Željana Musulin, Filip Rendulić, Vedran Budimac, Robert Uzun, Jakša Bego, Tomislav Baumgertner, Helena Huljev, Paula Vučina, Tajana Nosić - Kosteli, Ivetta Volčić Žufić i Ivo Povrzanović.

Svi ste dobrodošli, poručuju iz Veslačkog centra Rama!

ramski-vjesnik.ba