Za dječakom iz Mostara se traga već 36 godina

Mostar, Hum, brkanovo brdo, Zločin, uborak, ratni zločin, sutina, film festival, Mostar, Vrgorac, posao, Mostar, krah, Mostar, turisti, sladoled, humanitarne akcije i apeli, Mostar, kantarevac, delikventi, Mostar, bande, nestanak, Mostar, Darjana Stančević, vehabije, BIH, Mostar, mladić, mrtav, Mostar, Hrvati, Mostar, statut, izbori, Mostar, statut, ustav, Mostar, budućnost, prava, Mostar, seks, Mostar, OHR, statut, Mostar, OHR, rješenje, statut, Mostar, OHR, Grad Mostar, Gradska uprava Mostara, Mostar, SDA BIH, OHR, prijevoz, učenici, Mostar, ugostitelji, petak, kordinacija udruga, antifa, Radmila Komadina, Mostar, popis, BIH, Vlada HNŽ, Mostar, proračun, OHR, Mostar, život, Zoran Perić, Mahira Alikalfić, SDP Mostar, Mostar, Gradska vijećnica Mostar, Gradska uprava Mostara, Katarina Zovko Ištuk, Mostar, pjesma, Katarina Zovko Ištuk, Mostar, Mostar, biseri, Katarina Zovko Ištuk, HNŽ, Vlada, Vlada HNŽ, df bih, Mostar, govor mržnje, Mostar, ante mostar, žene, Mostar, Katarina Zovko Ištuk,
... Za nekima od njih potraga je aktivna više od 36 godina.

Različite sudbine

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Na stranici FUP-a stoje imena jedanaest nestalih osoba, dok je na stranici MUP-a RS-a njih 72, među kojima još nije uvrštena Dušica Božić za kojom se intenzivno traga od 19. veljače ove godine.

Istraga o misterioznom nestanku dječaka Darka Stančevića iz Mostara i dalje traje, bez obzira na dugo razdoblje od čak 36 godina, koliko je prošlo od njegova nestanka.

Prije nekoliko godina pojavila se informacija da je dječak živ i da sada, kao odrastao čovjek, živi u Italiji gdje ga je navodno usvojila talijanska obitelj. Nažalost, sve je ostalo samo na indicijama i te informacije do danas nisu potvrđene, prenosi Večernji list BiH.

Osim Darka, među nestalima su i imena Adema Čomora (1954.), rođenog u Mostaru, bivšeg policajca i načelnika KPZ-a nestalog 2013., potom Dalibora Milanovića (1980.), rođenog u Mostaru gdje je i nestao 2014. Tu je i Almerisa Ćudić (1977.), rođena u Gračanici, a nestala 2014. u Srebreniku. Traga se i za Ejubom Čirkićem (1980.), koji je 2009. otišao od kuće u nepoznatom smjeru, dok je Ivan Vegar (1975.) nestao dvije godine ranije. Nestanak Inge Perković (1985.) iz Mostara prijavljen je 2006.

Napustio kafić i nestao

"Iza nas su godine boli i straha za sudbinu našeg Bojana. Ne prođe dan a da na njega ne pomislimo. No, njemu nema ni traga ni glasa", kazao je Nezavisnim Milenko Koprena, otac Bojana Koprene koji je nestao 7. srpnja 2014. nakon što je izašao iz ugostiteljskog objekta "Krčma kod Roze" u Kolima nadomak Banje Luke. Bojan i još 71 osoba nestali su od 2007. do prošle godine u RS-u i još nisu pronađeni.

Iz policije uvjeravaju da se od potrage ne odustaje.

"Za tim osobama se aktivno traga", poručuju iz MUP-a RS-a.