Kako zauzdati alergije?

koža, dijete, alergija, ambrozija, alergija, lijek, alergija, lijek, astma, alergija, zdravlje, alergija, proljeće, lijek, alergija, alergija, ublažavanje, proljeće, umor, proljetni umor, čistač nosa, tekućina za ispiranje nosa, prirodni pripravci, alergija, alergija na hranu, alergija, kuća, alergija, alergije, Simptomi alergije, ambrozija, alergija, godine, ambrozija, alergija, proljetna alergija, ambrozija, Vlada HB županije
Najčešći alergeni

Oko polovine svih alergija uzrokuju grinje iz kućne prašine, a ostali uzročnici, tzv. alergeni, su: perje, pelud, hrana, sunce, lijekovi, srebro i nikal iz nakita, sintetički materijali, citrusi...
Simptomi i dijagnoza alergija

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Simptomi su različiti i ovise o alergenu i životnoj dobi. Može se javiti ekcem, urtikarija, crvenilo, svrbež ili ljuštenje kože, zaštopan nos, kašalj i beskonačno kihanje do težih komplikacija kao što su astma ili anafilaktički šok. Testovima je svakako potrebno otkriti na što smo alergični, stoga se provode kožni testovi, eliminacijska dijeta i pretrage krvi. Kod liječenja se najviše propisuju antihistaminci, a provodi se i desenzibilizacija u obliku injekcija, kapi ili spreja. Izvrsno pomaže i fitoterapija u obliku čaja, kupelji, biljnih kapi, ulja.
Fitoterapija protiv alergija

Nevenovo ulje odlično je za kožu, čisti je i smiruje crvenilo i upalu. Može se koristiti i nevenova krema s dodatkom lavande, naranče, bademovog ili jojoba ulja. Čaj od zobene slame, matičnjaka, hrastove kore i slično smiruju alergijsku reakciju kože. Čajevi od maslačka, peršina, mente,krkovine, čička, kupine i kamilice potiču cirkulaciju, bolji rad jetre i pročišćavaju organizam.

Imela i neven ojačat će imunitet, čestoslavica smiruje svrbež, a kod astme i bronhitisa pomažu jaglac, timijan, divizma, islandski lišaj. Uporni kašalj će smirit trputac. Kao što vidite izbor ljekova je velik i treba znati što, kada i za koga odabrati i u kojoj dozi, stoga izbor uvijek prepustite stručnoj osobi, lječniku fitoterapeutu. Čaj trošiti s biljnim kapima najmanje 3-4 mjeseca uz ljekove koje je propisao vaš lječnik.
žena, alergija
Deset važnih pravila protiv alergijskih oboljenja

1. Odlazite u planine jer su grinje iznad 1000 metara rijetkost.

2. Redovito usisavajte i uklonite tepihe i zavjese.

3. Iskuhavajte posteljinu.

4. Nakit premažite bezbojnim lakom za nokte.

5. Pri izlasku nosite sunčane naočale s filtrom i nosnice iznutra namažite uljem gospine trave.

6. Pijte čajeve umjesto vode za jačanje imuniteta.

7. Čitajte pažljivo upute na lijekovima koje koristite.

8. Izbjegavajte jaja, mlijeko, ribu, rakove i pšenicu.

9. Izbjegavajte sunce, a u slučaju alergije stavite oblog na kožu od jabučnog octa i vode u omjeru 1:1.

10. Jedite zdravu i neobrađenu hranu.

Dr. med. Ksenija Krajina Pokupec

femina.hr