FOTO  Velika pobjeda Plemića nad Vogošćom: HMRK Zrinjski-RK Vogošća 30:28 (15-13)

HMRK Zrinjski

Utakmicom protiv Vogošće Zrinjski je na domaćem parketu otvorio proljetni dio Premijer lige. Gosti su bili papiranati favoriti, ali tko god dođe u Mostar nije i ne može biti favorit. Plemići su ovu utakmicu dočekali na krilima dobre igre i pobjede nad Bosnom u Kupu BiH.Utakmicu je došlo pogledati oko 500 navijača. Zrinjski je krenuo silovito nošen navijačima i Plemići su  brzo došli do prednorsti 9:3.

Gosti se ipak uspijevaju vratiti, te je 22.  minuti rezultat 11:9. Bošković s dva pogotka dovodi Zrinjski do 13:9.

Prvi dio završio je rezultatom 15:13 u korist Plemića. Gosti na počeku drugog dijela prave seriju i dolaze do vodstva 15:16. Zrinjski se vraća i u 34. minuti je 17:16. U 40. .minuti je 20:19, a dvotana je ključala. U 50 minuti Zrinjski je vodio 25:23. 5 minuta do kraje je 28:24.

U nastavku odlična igra i na kraju rezultat 30:28 i zaslužena pobjeda Plemića .

Fantastičan je večeras bio Mladen Bošković s 12 pogodaka, šest je upisao Damir Džeba, pet Mislav Grgić, četiri Bernard Mandarić, dva Marijan Marić i jedan Ante Zvonimir Doko. Na vratima je i večeras odličan bio Željko Kozina s 13 upisanih obrana.

Kod gostiju je najbolji bio Osmanhodžić s osam pogodaka, dok su po pet upisali Čičkušić i Stojanović.