Hrvatska ponovo bolja od Srbije

kauboji

.... ovoga puta u Rijeci, 34:30 (16:14), u prijateljskoj utakmici u okviru priprema "Kauboja" za Svetsko prvenstvo.

Hrvatska - Srbija 34:30 (16:14)

Hrvatska: Alilović (2 obrane), Ivić (3 obrane), Pešić, Duvnjak 5, Stepančić 1, Kopljar 3, Vori 2, Gojun, Horvat 5, Obranović, Karačić, Bičanić 2, Štrlek 6, Čupić 5, Musa, Ninčević 1, Slišković 4, Brozović

Srbija: Kocić (1 obrana), Marjanac (12 obrana), Basarić, Vujin 6, Marjanović, M. Ilić 8, Gugleta 2, N. Ilić 5, Rnić 2, Stanković, Zelenović 2, Dal. Čutura, Dav. Čutura 2, Abutović 1, Mitrović, Marsenić 2

Srbija je u ovom meču pružila bolju igru nego u prethodnom, vodila sa 9:7 u prvom poluvremenu, ali je Hrvatska kontrolirala rezultat u nastavku meča. Golovima Sliškovića i Vorija, domaćin je na odmor otišao sa prednošću od 16:14.
U nastavku su izabranici Slavka Goluže pojačali ritam i u 40. minutu poveli sa 25:21. Ipak, Srbija je smogla snage da se rezultatski vrati u utakmicu i smanji na 27:26. Ipak, favorit je zahvaljujući Sliškoviću i Horvatu uspeo da spriječi iznenađenje.