EP u rukometu: Danci nanijeli prvi poraz Španjolcima

EP rukomet, Česi, Mađarska, Rezultati susreta, Španjolska, rukomet, EP u Danskoj, Mikkel Hansen, danska, Europsko prvenstvo u Danskoj, island-austrija, tv komentator
Prvi je to poraz Španjolske na EP-u, a Danci su zadržali stopostotni učinak.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, branitelji naslova i domaćini su na otvaranju drugog dijela poveli s tri razlike (17:14). U 49. minuti vodili su s pet razlike (26:21), a u 55. su prvi put došli na šest pogodaka prednosti (28:22) i odlučili pitanje pobjednika.

Najučinkovitiji kod Danaca bio je Mikkel Hansen sa šest pogodaka, a Kasper Søndergaard Saru zabio je pet. Španjolce je predvodio Antonio Jesus Garcia s pet pogodaka.

U drugim susretima skupine 1 Island je svladao Austriju 33:27 (17:9), a Mađarska je bila bolja od Makedonije 31:25 (16:9).