Čilić do četvrtfinala u dva, a Dodig izborio prolaz u tri seta

Čilić i Dodig
Međugorac je u drugom kolu svladao 115. igrača svijeta Ryana Harrisona 6-3, 6-3 za sat i 14 minuta te je došao do 11. pobjede u posljednjih 12 mečeva.

Čilić je Amerikancu uzeo po jedan servis u svakom setu, a u četvrtfinalu će igrati protiv pobjednika Gabashvilija i Nishikorija.

Uspješan je bio i drugi Međugorac Ivan Dodig koji je drugo kolo Marseillea prošao pobjedom nad Tobiasom Kamkeom. Dodig je Kamkea svladao 6-7, 6-0, 6-3 stigavši do četvrte pobjede u šestom međusobnom okršaju, a za to mu je trebalo skoro dva sata igre.

Prvi set je otišao u tie-break u kojem je Kamke slavio 7-4, ali već u drugom Dodig je 'pomeo' protivnika ne ostavivši mu ni gem da bi ga potpuno slomio u odlučujućem setu.

Dodig će u četvrtfinalu igrati protiv devetog tenisača svijeta Richarda Gasqueta.