Velež – Olimpic 1-1 (0-0)

FK Velež, FK Slavija, FK Velež, FK Velež, fk olimpik, Velež, brest, pripreme, Damir Rovčanin, FK Velež

Stadion FK Fojnica. Gledalaca 100. Glavni sudac: Danijel Bojo (Kiseljak), pomoćnici: Danijel Golub i Antonij Mijić (oba Fojnica).

Žuti kartoni: Demić (Velež), Hiroš (Olimpic). Strijelci: 1:0 Brković (84), 1:1 Harba (90).

Velež: Oštraković (od 46. Bobić), Stokić (od 46. Kovačević - od 75. Kalajdžić), Kazazić (od 46. Cerić), Kajtaz (od 46. Jazvin), Ivetić (od 46. Lakičević), Kodro (od 46. Zvonić), Demić (od 46. Zolj), Duraković (46. Hasanović), Škaljić (od 46. Prolaz - od 75. Mišić), Rovčanin (od 46. Brković), Ćorić (od 46. Šćuk). Trener: Mirza Varešanović

Olimpic: Lučić, Rizvanović, Osmani, Škaljić, Regoje, Kiso, Keser, Durak, Pliska, Raščić, Vladavić. U drugom poluvremenu su igrali: Fejzić, Suljević, Harba, Hiroš, Aljukić, Pljevljak, Brković, Blaževski, Kapić. Trener : Mehmed Janjoš

Premijera Veleža u novoj sezoni za navijače „Rođenih" mogla je donijeti dosta zadovoljstva. Po izuzetno vrućem vremenu, gdje je temperatura bila iznad 40 stupnjeva, nogometaši obje momčadi pružili su borbenu utakmicu i za ovu fazu priprema na vrlo visokom natjecateljskom nivou. U prvom dijelu vodio se pravi taktički rat, gdje su obje ekipe pokazale čvrstoću odbrane. Najbolju šansu, u inače vrlo siromašnom prvom dijelu, imao je Olimpic, kada je topovski šut Škaljića završio tik iznad gola.

U nastavku bilo je malo manje taktičkog nadmudrivanja, te nekoliko solidnih prilika. U 84. minuti Hasanović se dokopao lopte na sredini terena, uposlio Brkovića koji je dobrim šutom sa 20-tak metara matirao golmana Olimpica Fejzića. U posljednjoj minuti utakmice Harba je odlično izveo slobodan udarac sa nekih 17-18 metara i matirao golmana Bobića.