Mandžukić prvi strijelac lige: Super Mario svom bivšem klubu zabio dva gola

Mandžukić je pogodio za 2-0 u 57., te 3-0 u 65. minuti, a oba je puta mrežu zatresao udarcem glavom. Na travnjaku je bio do 79. minute. Prvi pogodak za Bavarce postigao je Bastian Schweinsteiger u 24. minuti.

S ova dva gola Mandžukić je preuzeo vodstvo na ljestvici strijelaca Bundeslige s pet golova. Ivica Olić igrao je čitavu utakmicu za Wolfsburg. Bayern i nakon pet kola ima stopostotni učinak i nalazi se na čelu ljestvice.

Ivan Perišić igrao je do 68. minute za prvaka Borussiju iz Dortunda koja je na gostovanju kod Eintrachta u Frankfurtu igrala 3-3 (2-0). Strijelci za Borussiju, koja je vodila sa 2-0 i 3-2, bili su Piszczek (24), Reus (28) i Goetze (54), dok su pogotke za Eintracht postigli Aigner (49), Inui (51) i Anderson (73).

Nakon remija protiv Borussije Eintracht više nema savršeni učinak, ali novak u ligi je sigurno drugi sa 13 bodova, dok je Borussia peta s osam bodova.

Ivan Klasnić je u 0-3 (0-1) porazu Mainza na gostovanju kod Schalkea 04 igrao od 75. minute.

REZULTATI 5. KOLA:

Bayern - Wolfsburg 3-0 (Schweinsteiger 24, Mandžukić 57, 65)

Schalke 04 - Mainz 3-0 (Farfan 21-11m, Holtby 81, Pukki 89)

Greuther Fuerth - Fortuna 0-2 (Fink 26, Larsen 34)

Eintracht - Borussia D. 3-3 (Aigner 49, Inui 51, Anderson 73 / Piszczek 24, Reus 28, Goetze 54)