FOTO  Gagro 'preporodio' Zrinjski: Plemići razbili Tuzla City

Zrinjski, fk tuzla city

U 16. kolu Premijer lige nogometaši Zrinjskog pobijedili su u Mostaru ekipu Tuzla Citya s 4:0.  Frane Čirjak već u šestoj minuti doveo je Plemiće u vodstvo, a u 34. minuti Petar Kunić povisio na 2:0. Staniša Mandić u 64. minuti trese mrežu gostiju, a Kristijan Stanić u 80. minuti postiže četvrti pogodak za Zrinjski.

Tijek utakmice:

Završena je utakmica Zrinjski - Tuzla City 4:0.

87. min: Čoko je u igri umjesto Kadušića.

86. min: Kojić sjajno šutira sa skoro 30 metara i pogađa gredu.

81. min: Husejinović mijenja Ubiparipa u gostujućem sastavu.

80. min: GOOL...Barišić je ubacio s desne strane, a Stanić glavom pospremio loptu u mrežu Fejzića.

75. min: Korner za Tuzla City, kombinacija Sesara i Crnkića, uspio se Zrinjski obraniti.

66. min: Stanić je zamijenio Tičinovića koji za svoju dobru partiju zaslužio pljesak domaćih navijača. Kod Tuzla Citya u igri je Mešinović umjesto Beganovića.

64. min: GOOL.. Tičinović je ubacio s lijeve strane, a Mandić pogodio za vodstvo domaćina 3:0.

63. min: Ramić je bio u dobroj prilici za Tuzlake, Barbarić je u posljednji trenutak sjajno izblokirao njegov pokušaj.

61. min: Korner za Zrinjski izveo je Čirjak, glavom pokušao Rustemović, Nukić je izbacio loptu s gol-linije.

59. min: Terenska inicijativa gostiju, no obrana Zrinjskog dobro postavljena.

49. min: Nukić s desne strane pokušava, odlazi njegov udarac iznad gola Plemića.

47. min: Prvi korner za goste u nastavku utakmice, Čirjak je otklonio opasnost.

Na početku drugog poluvremena nema promjena u sastavima.

Završeno je prvo poluvrijeme Zrinjski - Tuzla City 2:0.

Do kraja prvog poluvremena jedna minuta sudačke nadoknade.

42. min: Novi korner za Zrinjski i ubačaj Čirjaka, ništa se značajno nije dogodilo.

39. min: Korner za Zrinjski izveo je Čirjak, nema opasnosti po gol gostiju. U nastavku akcije Tičinović je dobio žuti karton. Kovčić je zamijenio Zlatkovića u ekipi Tuzla Citya.

34. min: GOOL...Petar Kunić za vodstvo Zrinjskog 2:0. Šutirao je napadač Zrinjskog lopta pogodila jednog braniča gostiju i završila u mreži.

30. min: Zaista teški uvjeti za igranje, dosta pogrešaka i jedne i druge ekipe.

23. min: Promjena u sastavu Zrinjskog, Tomislav Barišić ulazi u igru umjesto Ibaneza.

20. min: Zlatković je ubacio iz kornera, dobra reakcija Gojkovića koji glavom izbacuje loptu iz šesnaesterca.

19. min: Tičinović se poskliznuo u akciji koja je nagovještavala opasnost pred golom Tuzla Citya.

16. min: Ukazuje se pomoć Čirjaku, trener Gagro je na zagrijavanje poslao Šovšića. Strijelac jedinog pogotka barem zasada će nastaviti susret.

15. min: Crnkić je dobio žuti karton u gostujućem sastavu.

12. min: Sjajna akcija Tičinovića nakon koje njegov pokušaj odlazi iznad gola Tuzla Citya.

6. min: GOOL. Zrinjski vodi 1:0...Frane Čirjak je strijelac. Čirjak je šutirao prema golu gostiju, lopta pogodila Hadžanovića i prevarila Fejzića.

4. min: Rustemović je šutirao iz slobodnog udarca, Fejzić krajnjim naporom izbacio u korner.

Na kišom natopljenom travnjaku stadiona pod Bijelim brijegom započeo je susret 16. kola nogometne Premijer lige između BiH između HŠK Zrinjski i FK Tuzla City.

Zrinjski: Brkić- Kadušić, Gojković, Barbarić, Ibanez - Rustemović, Zlomislić, Čirjak - Mandić, Tičiniović - Kunić.

Tuzla City: Fejzić, Crnkić, Beganović, Kojić, Ramić, Terzić, Hadžanović, Nukić, Ubiparip, Sesar, Zlatković.