Liga prvaka: Messi u klubu 200, novi podvig Apoela

Lionel Messi, barcelona, barcelona, Lionel Messi, messi, primera, najbolji igrač, Liga prvaka, Lionel Messi, apoel, leo messi, Međugorje, FC Barcelona, PSG, Liga prvaka, Manchester City, Bayer, FC Barcelona, Kup kralja, Lionel Messi, Lionel Messi, sunspenzija
S tri pogotka Viktoriji Plzen, Lionel Messi ušao je u "Klub 200"! Messi je, naime, s ta tri gola zabio ukupno 202 zgoditka za Barcelonu i nezaustavljivo juri prema rekordu Cesara Rodrigueza, koji je zasad najbolji Barcin strijelac u povijesti, s ukupno 235 golova.

A u Barcin "Klub 200" upisao se i trener Pep Guardiola, kojem je 4:0 pobjeda protiv Viktorije u Pragu (Česi igraju na stadionu praške Slavije, jer njihov u Plzenu ne zadovoljava Uefine kriterije) bila 200. na klupi "blau-grane".

Brazilac u dresu Valencije, napadač Jonas, zabio je drugi najbrži gol u povijesti Lige prvaka! U domaćoj pobjedi protiv Leverkusena 3:1, Jonas je bio strijelac prvog pogotka već u 11. sekundi igre (točnije, 10.50!)! Najbrži je ostao Nizozemac Roy Makaay, koji je prije četiri i pol godine na utakmici Bayern - Real zabio za Bavarce također u 11. sekundi, odnosno 48 stotinki ranije (10.02!).

Naš reprezentativac Ivan Perišić odigrao je cijelu utakmicu u 1:0 pobjedi svoje Borussije Dortmund protiv Olympiakosa. Perišić se veselio, ali su zato tugovali Eduardo i Srna, koji su sa Šahtarom (igrali svih 90 minuta, Srna je i "požutio") poraženi na gostovanju kod Zenita 0:1...

- Nismo igrali dobro. Još je to u prvom dijelu i solidno izgledalo, ali pokopao nas je jeftino primljen pogodak (Lomberts nakon kornera, glavom s prve vratnice) u sudačkoj nadoknadi. U teškoj smo situaciji, više ne ovisimo sami o sebi - rekao nam je Eduardo.

Naglasimo da je u ovoj skupini ciparski Apoel nastavio svoj senzacionalni niz svladavši doma Porto 2:1! Apoel je poveo u 42. minuti (Ailton, 11m), izjednačio je Hulk (88., 11m), a Manduca je u 90. zabio za euforičnih 2:1!

Chelsea je iz Genka odnio samo bod (1:1), a u 40. minuti vratar Genka Koteles obranio je 11-erac Davidu Luizu.