Juan Varea zabio za pobjedu Širokog protiv Travnika

08.11.2009

Pred oko 1000 gledatelja na stadionu Pecara nogometaši Širokog Brijega došli su do nova tri boda pobjedom protiv nogometaša Travnika golom Juana Varea u 24. minuti susreta i tako očuvali prvu poziciju premijerligaške ljestvice.

I jedna i druga ekipa započela je susret bez nekolicine standarnih prvotimaca, međutim domaći igrači su dobro otvorili utakmicu i već u 24. minuti odlični napadač Širokog Juan Varea na asistenciju Peraice zabija za vodstvo od 1:0 što će na kraju biti i krajnji ishod ovog susreta.

Drugo poluvrijeme donosi dosta dobrih prilika za domaći sastav no mreža ostaje netaknuta. Redale su se dobre akcije ali i promašaji Peraica u 50,Varea u 52, Wagner dobar pokušaj udarcom u 54, zatim Varea u 56. minuti driblingom se oslobađa gostujuće obrane no na njegov ubačaj nije najbolje reagirao Peraica. Mladi Ante Pinjuh pogodio je prečku u 75 minuti.

U 72. minuti Arnes Brkić je dobio drugi žuti karton i ekipa Travnika ostala je sa deset igrača na terenu. To je izgleda bilo dovoljno da gosti gadno zaprijete u zadnjim minutama susreta kad je Ribić sa dva tri metra pred golom Marića na ubačaj iz kornera glavom pucao pokraj gola Širokobriježana.
- Mi smo u Široki došli sa ekipom u kojoj nam je falilo sedmorica naših igrača, što zbog bolesti, što zbog žutih kartona, zadovoljan sam igrom svojih igrača i znam da su pružili maksimum u ovoj utakmici. Široki je odigrao bolje ovu utakmicu i zasluženo pobijedio i ja im čestitam na ovoj pobjedi- rekao nam je trener gostujuće momčadi Nedžad Selimović.

Naravno strateg domaćih Toni Karačić je zadovoljan još jednom pobjedom u nizu kao i potvrdi prvog mjesta. Sad slijedi pauza pa onda smo ponovno domaćini na Pecari kad nam dolazi Zvijezda, do tad ćemo se marljivo pripremati za preostale dvije utakmice koje slijede- rekao je Karačić na tiskovnoj konferenciji poslije utakmice.

Široki je osvojio nova tri boda u utrci za jesenski naslov a danas su im itekako pomogli vjerni Škripari koji su ih bodrili cijelu utakmicu.

ABCportal.info (FOTO Ivan RAMIĆ i Tomo MILIČEVIĆ)

Tagovi: hnk široki