Hrvatska reprezentacija austrijskom niželigažu napunila mrežu

U Neubergu, nedaleko baze u Bad Tatzmannsdorfu, zaigrali su protiv istoimenog domaćina, a izbornik Slaven Bilić na teren je poslao dvije različite momčadi, po jednu za svako poluvrijeme.

Strijelci su bili raspoloženi te je Hrvatska postigla po četiri pogotka u svakom poluvremenu, a zanimljivo je da niti jedan igrač nije dva puta pogađao mrežu, nego je pobjeda postala djelo čak osmorice reprezentativaca.

U prvom su dijelu precizni bili Ćorluka, Srna, Jelavić i Perišić, a u drugom Pranjić, Kalinić,Kranjčar i Vukojević.

Utjehu Neubergu s dva su pogotka donijeli Novak i Schwarz, kada je pobjednik već bio odlučen.

UEFA je na jutarnji trening Hrvatske bila poslala doping-kontrolu te je uzorke moralo dati deset igrača. Nastup Dejana Lovrena, braniča francuskog Lyona, na Europskom prvenstvo još je uvijek pod znakom upitnika. Slaven Bilić u utorak mora donijeti konačnu odluku u putnicima u Poljsku i Ukrajinu.
Neuberg - Hrvatska 2:8 (0:4)

Neuberg, prijateljska utakmica, pripreme za EP.

Strijelci: 0:1 - Ćorluka (18′), 0:2 - Srna (34′), 0:3 - Jelavić (39′), 0:4 - Perišić (40′), 0:5 - Pranjić (53′), 0:6 - Kalinić (59′), 0:7 - Kranjčar (72′), 1:7 - Novak (75′), 2:7 - Schwarz (88′), 2:8 - Vukojević (90′)

Hrvatska: Pletikosa (od 30′ Subašić) - Strinić, Schildenfeld, Ćorluka, Vida - Perišić, Modrić, Rakitić, Srna - Jelavić, Mandžukić. Drugo poluvrijeme: Subašić (od 60′ Kelava) - Pranjić, Dujmović, Vrsaljko - Iličević, Badelj, Vukojević, Kranjčar - Olić, Kalinić, Eduardo.