FOTO  FK Velež - HŠK Zrinjski 1:0

HŠK Zrinjski, FK Velež

Utakmica je odigrana bez posebnog rezultatskog naboja s obzirom da nije odlučivala ništa. Zrinjski je došao u Vrapčiće kao novi šampion, a Velež je serijom pobjeda došao u vrh ljestvice. Prvi dio utakmice nije ispunio očekivanja ljubitelja nogometa i na odmor se otišlo sa 0:0. U tom prvom dijelu domaći su imali dvije prigode, a Zrinjski nije uputio udarac u protivnička vrata.

U drugom dijelu bolja igra, a domaći su poveli u 48. minuti preko Hebibovića koji je iz slobodnog udarca svladao Dujkovića. Imali su domači još par prigoda, ali je Dujković sjajno reagirao. Nakon toga uslijedio je prekid jer su domaći navijači ubacivali razne predmete u teren, i to se nije smirilo dobrih desetak minuta. U tim trenucima sudac Skakić je izveo nogometaše sa terena. Nakon nastavka Zrinjski se budi, Stojkić odlično šutira ali lopta ide pored vrata. u 78. minuti Zrinjski ostaje sa igračem manje, jer Đurić dobija crveni karton. Iako je Zrinjski igrao sa igračem manje bio je puno bolji protivnik, a priliku utakmice propustio je Nikolić u 84. minuti. Utakmica je produžena za 12. minuta. I u sudačkoj nadoknadi Zrinjski je imao više od igre, a Plemići su imali dvije sjajne prigode, prvo preko Stojkića, a zatim i preko Šćepanovića koji je pogodio vratnicu. Velež je do kraja ipak uspio sačuvati svoju mrežu za konačnih 1:0.