Hercegovac Mostar pomeo konkurenciju a JK Pujanke, Kaštela i Biokovo - najbolji od Hrvatskih klubova!

30.10.2018

Osnivač i prvi trener Judo kluba Biokovo nije moga ni zamisliti da će nakon 50 godina uz sva događanja u klubu i oko njega iznjedriti 23 osvajača medalja za svoj rođendan !

Točnije 23 medalje su borci i borkinje JK Biokovo "poklonili" svom klubu za rođendan.

Tom prilikom se organizator svačanom dodijelom i priznanjem zahvalio Alenu Noli na nesebičnoj potpori i sudjelovanju u samoj organizaciji, koji se u kratkom govoru zahvalio na očuvanju uspomene te zaželio barem još toliko godina rada.

U Gradskoj sportskoj dvorani u Makarskoj, održan međunarodni judo turnir Kup Makarske 2018. - 7. memorijalni turnir " Tajmir Nola ". Na samom turniru je sudjelovalo 489 judaša, iz 31 kluba, iz 4 država: Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Ukrajine. Sedmo izdanje turnira trajalo je punih devet sati, nakon kojih su podijeljene nagrade za najbolje ekipe i pojedince.


Pobjednici u svojim kategorijama :

U10 : -24kg: GALIĆ Fabian - Hercegovac Mostar, -27kg: LJUBIĆ Andrija - Kaštela, -30kg: MUKIDJAM Edvard - Bronshoj, -34kg: ĆULUM Mihajlo - Banja luka. -38kg: MARINOVIĆ Ivan - Leotar, -42kg: GUŠIĆ Sulejman - Brača Lukač, -46kg: JURČEV Ivan - AJK Student, -50kg: MUDNIĆ Paško - Split i posljednja muška kategorija +50kg je pripala Čulić Duji iz Tempa.

Kod djevojaka u kategoriji U10 je sljedeći poredak : -22kg: ADILOVIĆ Ajša - Brača Lukač, -25kg: PRCE Nera - Hercegovac Mostar, -28kg: ČULJAK Petra - Hercegovac Mostar, -32kg: PULJIĆ Lucija - Split, -36kg: HRABAR Petra - Okruk, -40kg: ŽIVKOVIĆ Valentina - Pujanke, - 44kg: ČOBRNIĆ Magdalena - Biokovo Makarska, +44kg: ŠAJTOVIĆ Matea - Pujanke

U12 muški : -30kg: ŽUPA Dominik - Pujanke, -34kg: NOVAK Mario - Hercegovac Mostar. -38kg: TRIVIĆ Boris - Rade Ličina, -42kg: MATOŠEVIĆ Rocco - Vitez, -46kg: ĆORLUKA Roko - Dalmacijacement, -50kg: GUŠIĆ Imran - Braća Lukač, -55kg: MILIČEVIĆ Ivan - Hercegovac Mostar, +55kg: BERECKA Pjer - Pujanke

U 12 djevojke: -28kg: ZOVKO Nika - Hercegovac Mostar, -32kg: RAIČ Gabrijela - Hercegovac Mostar, -36kg: BARIŠIĆ Laura - Solin, -40kg: DŽIDIĆ Korina - Neretva Mostar, -44kg: KUSALO Laura - Dubrovnik 1966, -48kg: PALAMETA Paula - Župa Dubrovačka, -52kg: MARTA Antonov - Dalmacijacement i u posljednjoj kategoriji za djevojke +55kg: LJUBICA Karla - Okruk odnosi zlato !

Slijede kategorije U14, U16 i U18 gdje je veliki broj borbi otišao u dodatno vrijme i zlatni poen kako bi se dobio pobjednik što dodatno govori o izjednačenosti boraca i borkinja na turniru:

U14 muški : -34kg: KNEZ Filip - Šibenik, -38kg: COPIĆ Frane - Pujanke, -42kg: OLUJIĆ Mario - Pujanke, -46kg: PRCE Martino - Hercegovac Mostar, -50kg: MARTINOVIĆ Donat - Zadar, -55kg: ŠLJIVO Džan - Bosna Sarajevo, -60kg: ČEČURA Darko - Vitez, -66kg: VELEBIT Branimir - Makarska 1968, +66kg: LOVRIĆ Jovan - Banja luka.

Za djevojke U14, prva mjesta su osvavjale: -32kg: RAIĆ Gabriela - Hercegovac Mostar, -36kg: MILJANIĆ Luna - Zadar, -40kg: LUKAČ Helena - Zvijezda Banja Luka, -44kg: ŠKALJIĆ ŠEJLA - Ura nage, -48kg: PAVKOVIĆ Stella - Okruk, -52kg: NINČEVIĆ Ena - Pujanke, -57kg: BAJLO Donatella - Zadar, -63kg: RADOMILJAC Dea - Biokovo Makarska, +63kg: VRANJEŠ Marćelina - AJK Student.

Kategorija U16 muški - mlađi kadeti : -42kg: OBERAN Marino - Župa Dubrovačka, -46kg: MULALIĆ Ahmed - Braća Lukač, -50kg: MORETIĆ Noa - Dubrovnik 1966, -55kg: POPOVIĆ Ilija - Kotor, -60kg: ZOROTOVIĆ Luka - Kaštela, -66kg: STJEPČEVIĆ Filip - Tivat, -73kg: KONJEVOD Kristijan - Ura nage, -81kg: MARKOVIĆ David - Tivat, +81kg: SAVIĆ Patrik - Banja luka.

U16 djevojke , mlađe kadetkinje : -44kg: ĐURKOVIĆ Petra - Konavle Cavta, -52kg:MARINOVIĆ Iris - Pujanke, -57kg: MULALIĆ Merjem - Braća Lukač, -70kg: RADIĆ Lucija - Pujanke, +70kg: KOVAČ Josipa - Dalmacijacement.

I u posljednjij najneizvjesnijoj kategoriji U18 kod muškaraca i djevojaka , kadate i kadetkinja, pobjeđivali su: -55kg: SMILJANIĆ Mate - Neretva Mostar, -60kg: ŽUNIĆ Jakov - Kaštela, -66kg: RUSTEMPAŠIĆ Aldin - Braca Lukač, -73kg: OBERAN Dragan - Župa Dubrovačka, -81kg: ČEČURA David - Vitez, -90kg: GILJAČA Gabriel - Ura nage i preko +90kg VELA David - Biokovo Makarska.

U18 djevojke - kadetkinje : -57kg: MULALIĆ Merjem - Braća Lukač, -70kg: MAROS Tamara - Vitez, +70kg: RACA Martina - Kaštela !

Najuspješniji klubovi po uzrasnim kategorijama:
U10 - JK Braća Lukač ( Muški ), JK Hercegovac Mostar ( Ženske )
U12 - JK Braća Lukač ( Muški ), JK Hercegovac Mostar ( Ženske )
U14 - JK Hercegovac Mostar ( Muški ), JK Zadar ( Ženske )
U16 - JK Ura Nage Dubrovnik ( Muški ), JK Pujanke ( Ženske )
U18 - JK Župa Dubrovačka ( Muški ), JK Kaštela ( Ženske )

Ukupan poredak klubova:
1. JK Hercegovac Mostar
2. JK Pujanke Split
3. JK Kaštela
4. JK Braća Lukač Sarajevo
5. JK Biokovo Makarska

Tagovi: Judo Makarska
loading...