DAVIS CUP Njemačka slavila u parovima i sa ukupnih 3:0 ide dalje

Davis cup Mostar

Njemačka je slavila protiv Bosne i Hercegovine i u meču parova odigranom danas na mostarskom teniskom terenu. Njemačka, koja je peta teniska sila svijeta se pokazala kao kvalitetnija ekipa i težak protivnik.

U današnjem dvoboju parova, Krawietz i Puetz su dominirali nad Bašićem i Džumhurom, završivši meč za samo sat i 28 minuta. Bašić i Džumhur su imali svoje prilike, ali su izgubili prvi set 4-6, a Njemačka je osvojila drugi set s uvjerljivih 6-2. Ova pobjeda Njemačke rezultirala je konačnom pobjedom 3-0 bez izgubljenog seta.

Nakon prvog dana, Njemačka je već imala prednost od 2:0, te su pobjedom u parovima osigurali prolaz dalje.

Ono što je dobro u ovom porazu je činjenica da se Mostar pokazao kao dobar grad domaćin ovako velikom turniru.