NOVI TROFEJ Mostar Stari Grad ponovno prvak Bosne i Hercegovine

FC Mostar Stari Grad Staklorad,FC Salines Tuzla City,Premijer futsal liga BiH
FC Salines

Još jedan trofej stiže u Mostar. FC Mostar Stari Grad ponovno je prvak Bosne i Hercegovine.

U četvrtoj utakmici finalne serije doigravanja za prvaka Mostarci su slavili u Tuzli nakon produžetaka protiv Salinesa 3:5 (2:2) i tako ukupnim rezultatom 3:1 u pobjedama obranili titulu.

Poveli su večeras domaći preko Denija Imširovića već u 3. minuti susreta. U 12. minuti domaći dolaze do novog pogotka, a ovog puta mrežu Galića zatresao je Benjamin Avdić.

Do kraja prvog djela gosti su uspjeli smanjiti preko Sanela Goste.

U nastavku u 33. minuti Mostarci vraćaju stvari na početak, a strijelac je bio Bilal Jelić koji je pogodio za 2:2. To je bio i konačni rezultat regularnog djela susreta.

Tek što je počeo prvi produžetak iz akumuliranog prekršaja za 2:3 i preokret gostiju pogađa Slobodan Rajčević, a isti igrač s istog mjesta pogodio je i za 2:4.

U posljednjoj minuti susreta vidjeli smo još dva pogotka. Najprije je Gosto iz mrtvog kuta pogodio za 2:5, da bi za za konačnih 3:5 za domaće pogodio iz penala ponovno Imširović.

Mostarci su večerašnjom pobjedom osvojili dvostruku krunu. Podsjetimo, protiv istog protivnika u dvije utakmice osvojili su i Kup BiH.