ZRINJSKI BEZ POLUFINALA KUPA Sarajevo uzvratilo Mostarcima za prvenstveni poraz

Sarajevo Zrinjski
HŠK Zrinjski

Nogometaši Zrinjskog porazom od Sarajeva na stadionu "Asim Ferhatović Hase" rezultatom 1:0 oprostili su se od Kupa Bosne i Hercegovine.

Momčad Sarajeva je večeras uzvratila Plemićima za poraz u prvenstvu prije tri dana, te je izborila plasman među četiri momčadi koje će se boriti za trofej Kupa.

Jedini pogodak na utakmici vidjeli smo u 38. minuti kada je Dupovac uposlio Handžića koji je izašao sam pred Varvodića te pogodio za 1:0.

U 75. minuti Zrinjski je ostao s igračem manje. Gačić je pogriješio i srušio Handžića koji je izlazio sam pred Varvodića, te je dobio crveni karton. Upravo Iz tog slobodnjaka Sarajevo je imalo veliku šansu za drugi pogodak. Pucao je Hebibović, ali njegov snažan udarac zaustavlja greda.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i Sarajevo se plasiralo u polufinale. Uz Sarajevo plasman u polufinale su ostvarili i Borac, Tuzla City i Klis.