FOTO/VIDEO  Velež nakon preokreta svladao Željezničar i izborio finale Kupa sa Zrinjskim

Željezničar Velež
Damir Hajdarbasic/fkz.ba

Nogometaši Veleža drugu godinu u nizu plasirali su se u finale Kupa BiH. Nakon što su u Mostaru slavili protiv Željezničara (1:0) u uzvratnom susretu su pobjedili Plave s Grbavice i na njihovom terenu rezultatom 1:2.

Željezničar je sjajno otvorio utakmicu i poveo u 6. minuti utakmice. Santos je odlično prošao po lijevoj strani dodao do Beće koji zakucava loptu pod gredu Hadžikića.

No, radost domaćih nije dugo trajala. Nakon ubačaja iz kuta najviši u skoku bio je kapetan Veleža Denis Zvonić koji glavom pogađa mrežu Želje. Visok luk je imala ta lopta i dugo putovala do mreže, no ipak je pronašla put do nje na radost gostiju.

U 20. minuti sjajna prilika za Velež. Mladi Tarik Šikalo sjajno je pucao iz voleja, ali lopta odlazi tik uz vratnicu Bendera.

Minutu kasnije za Željezničar je pokušao Santos, ali Hadžikić je to odlično obranio.

U 29. minuti svoj udarac je isprobao i Hodžić, no odlazi to iznad vrata.

U 44. minuti Šikalo je ubacio, Nermin Haskić pucao glavom, ali njegov udarac brani Bender. Nakon kornera pokušao je i Hrkać, ali njegov udarac odlazi iznad gola.

U nastavku smo prvu prigodu vidjeli u 54. minuti kada je pucao Edo Vehabović iz slobodnog udarca, a Bender nekako ukrotio tu loptu.

Minuti kasnije dobra prilika za Želju. Santos je ubacio, Asamoah pucao glavom, ali lopta odlazi pokraj vrata.

U 67. minuti odlično je pucao Santos, ali Hadžikić još jednom dokazuje svoju vratarsku klasu.

U 72. minuti Velež dolazi do potpunog preokreta. Haskić je sjajno asistirao za Anđušića koji lobom vara Bendera i šalje loptu u mrežu.

U 82. minuti pokušao je za domaće Galić, ali njegov udarac odlazi iznad vrata.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i Velež je izborio finale Kupa u kojem ga čeka najveći rival HŠK Zrinjski.