FOTO  Poraz Zrinjskog, Tuzla City prvi put u povijesti bolji od Plemića

Zrinjski Tuzla City

Nogometaši HŠK Zrinjski danas su u okviru 22. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine

Gosti su poveli već u ranoj fazi utakmice. Fantastična akcija je to bila igrača Husrefa Musemića. Badji je na vrhu šesnaesterca petom proigrao Luku Lučića, koji pogađa mrežu gola Varvodića za slavlje gostiju. Nije bivši igrač Zrinjskog želio slaviti taj pogodak.

U 25. minuti Jakirović je u novim problemima. Magdić zbog ozljede mora izaći, a umjesto njega u igru ulazi mladi Ivor Krešić.

U 38. minuti Zrinjski dolazi do poravnanja. Sve je sam napravio Govedarica. Primio loptu nakon auta, okrenuo se i pogodio neobranjivo mrežu gostiju za 1:1.

U nastavku prvi prijete Plemići. Pucao je Juranović, ali brani to Muminović!

U 66. minuti Tuzla City ponovno vodi. Nakon flipera u kaznenom prostoru Zrinjskog odlično pogađa Karjašević. Nije tu ništa mogao Varvodić.

Imali su Plemići veliku priliku za poravnanje u 86. minuti. Ubacio je Bekić, glavom pucao Tičinović, ali ta lopta odlazi za malo pokraj vrata gostiju.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i igrači Tuzla Citya upisali su prvu pobjedu protiv Zrinjskog u povijesti.