VIDEO  PORAZ VELEŽA U BANJA LUCI Zakarić i Cruz Borac odveli na prvo mjesto

Borac Velež
RTRS

Nogometaši Borca večeras su u 10. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine svladali mostarski Velež rezultatom 2:0.

Strijelci za momčad Vlade Jagodića večeras su bili Goran Zakarić te Douglas Cruz.

Prvo poluvrijeme gledali smo dosta izjednačen susret. Obje ekipe u prvom dijelu imale su po jednu odličnu prigodu.

Najprije je Veležov Brazilac Brandao u 33. minuti susreta dobro pucao, no, njegov udarac odlično zaustavlja Pavlović. Samo minutu kasnije šansa na drugoj strani. Pokušao je Ziljkić, no, mreža Bobića ostaje netaknuta.

U nastavku veliki šok za momčad Feđe Dudića. U 51. minuti Brandao je zaradio svoj drugi žuti karton i Velež na terenu ostaje s desetoricom.

Igračku prednost Borac je naplatio u 60. minuti.  Centrirao je odlično Đorđe Ćosić, a Goran Zakarić glavom matira Bobića za slavlje domaćih. Rezultat 1:0 stajao je na semaforu sve do 88. minute, a onda Douglas Cruz nakon gužve u šesnaestercu gostiju pogađa mrežu Bobića i potvrđuje pobjedu Borca, koji će sigurno prenoćiti na prvom mjestu prvenstvene ljestvice.