FOTO  Nacional Zagreb izgubio na startu glavne runde UEFA Futsal Cupa

fc nacional, Nacional Zagreb, Liga prvaka
Prije očetka susreta mnogi su prozvali ovaj veliki sportski susret kao borbu za futsal dominaciju u ovom dijelu Europe jer se radi o dvije ponajbolje ekipe iz naše regije u posljednjih desetak godina. Kragujevačka publika u dvorani Jezero očekivala je i dobila pravi sportski spektakl, jer oba sastava imaju visoku individualnu, ali i momčadsku kvalitetu. Nacional predvođen Bilićem, Novakom i Jelovčićem pod vodstvom trenera Kujtima Morine suprostavila se momčadi koja obiluje iskustvom u europskim natjecanjima; Momčiloviću, Borisovu, Ivankoviću i ostatku momčadi Ekonomca predvođenim strategom Predragom Rajićem. Ulog je bio visok jer pobjeda olakšava plasman među prve dvije momčadi skupine koja vodi u Elitnu rundu Uefa Futsal Cupa odnosno među 16 najboljih ekipa Europe.

Ekipa Nacionala započela je sa četvorkom Jelovčić-Novak-Postružin-Čujec sa vratarom Bilićem. Već u drugoj minuti susreta Čujec je ozbiljno zapucao na gol Ekonomca no bez pogotka. Tihomir Novak u 4.minuti pogađa vratnicu. Ekonomac je potom samo kratko preuzeo dominaciju te nakon pogreške Jelovčića u 5.minuti susreta Borisov pogađa za 1:0 Ekonomca.
U 8.minuti Nacional je ponovno bio pred golom protivnika nakon što je Novak asistirao mladom Periću no golman Momčilović je sačuvao svoju mrežu. Uslijedilo je nekoliko dobrih akcija s obje strane , u 9.minuti Koturović puca iznad gola. Slijedećih nekoliko minuta Nacional je bio ofenzivniji na terenu no bez ozbiljnijih akcija prema golu Ekonomca koje je već do tad zabilježio četiri prekršaja. Do 18.minute Nacional je često bio pred golom; dva puta je Perić pokušao probiti vrata golmana no obrana Ekonomca blokira udarce. U posljednjoj minuti prvog poluvremena Kristjan Čujec puca malo iznad gola protivnika i na poluvrijeme se odlazi s rezultatom 1:0.

Već u prvoj minuti drugog poluvremena prekrasnom akcijom Nacionalove početne četvorke Tihomir Novak pogađa za 1:1. Igrala se dvadeset i druga minuta susreta kada je Jelovčić izborio korner no Čujec promašuje gol. U 27.minuti Matijević pokušava iz polukontre dati gol no brani Bilić.
Franko Bilić bio je još jednom sjajan ispred Borisova samo nekoliko sekundi nakon prve izvrsne obrane u drugom poluvremenu. Novak i Čujec su potom imali priliku za vodstvo no brani Momčilović. Slična situacija dogodila se nedugo zatim ispred gola Nacionala kada Bilić brani Ramiću. Još je jednom Nacional zaprijetio Ekonomcu u 32.minuti lijepom akcijom Jelovčića i Postružina no bez pogotka.

Iz kontra akcije u 34.minuti poslije proigravanja Borisova Ekonomac vodi 2:1 pogotkom Valenka. u 35.minuti Ekonomac preko Ramića ponovno prijeti mreži Nacionala no Franko Bilić sigurno brani. Već u slijedećoj minuti Rafael šalje dugu loptu za Novaka no akcija nije završila pogotkom.
Nikola Matijević istom akcijom, dugačkom loptom Borisova u 38.minuti pogađa mrežu zagrepčana za 3:1. Nacional odmah uvodi u igru golmana igrača i već nakon nekoliko sekundi igre pogreškom naše momčadi Rnić uz asistenciju Ivankovića pogađa za 4:1.
Nije nažalost trebalo dugo čekati za peti pogodak Ekonomca, u predzadnjoj minuti zabija Borisov svoj prvi pogodak na utakmici uz asistenciju Ramića. Čujec je u posljednjoj minuti bio pred golom Momčilovića koji sjajno brani .

Nacional Zagreb iako dominantan sve do posljednjih pet minuta susreta poražen je u 1.kolu Main runde od KMF Ekonomca iz Kragujevca. U slijedećem kolu, koje je na rasporedu sutra u 18:00 sati, igrati će protiv LSM Lide, prvakom Bjelorusije.
Prve dvije momčadi skupine plasirati će se u Elitnu rundu Uefa Futsal Cupa.