FOTO  MNK Centar - MNK Zrinjski 7:5

MNK Centar - MNK Zrinjski
Prednost aktuelnom bh. prvaku donio je Nermin Jusić u 2. minutu, ali je tri minuta kasnije na 1:1 poravnao Josip Bošković. Već u 7. minutu Centar dolazi do nove prednosti, u strijelce se upisao Emir Đuderija. Nermin Jusić svojim drugim golom na ovoj utakmici povisuje na 3:1 u 14. minutu, a samo nekoliko sekundi kasnije mrežu Skuhana pogađa i najbolji igrač PFL BiH za prošlu sezonu, Anel Radmilović. U posljednjem minutu Luka Suton smanjuje na 4:2 i tako postavlja konačan rezultat prvog poluvremena. Drugi dio sjajno otvaraju gosti iz Mostara i dolaze do potpunog preokreta. Prvo je na 4:3 smanjio Ivan Ivanković u 23. minutu, a isti igrač je donio i izjednačenje u 31. minutu. Nezaustavlji Ivan Ivanković je nastavio sa sjajnom igrom, i u 32. minutu postigao svoj treći gol na ovom susretu i donio preokret Zrinjskom od 4:5. Ali od tog trenutka inicijativu na terenu preuzeli su domaći. Do izjednačenja stižu u 35. minutu preko Nermina Jusića, koji je takođe ovu utakmicu krunisao het-trikom. Nekoliko sekundi kasnije Centar dolazi do preokreta, drugi put je pogodio Anel Radmilović. Pitanje pobjednika riješio je Nermin Kavedžić u 39. minutu, kada je zatresao mrežu Zrinjskog za konačnih 7:5. piše sport1.ba