FOTO  Mašić i Bilbija za četvrtu pobjedu Zrinjskog u nizu

Stadion HŠK Zrinjski

Nogometaši Zrinjskog večeras u derbiju 15. kola mtel Premijer lige BiH slavili protiv Borca rezultatom 2:1.

Poveli su Plemići već u 14. minuti susreta. Nesporazuma Cruza i Pavlovića, koristi Bilbija koji loptu dodaje do Anesa Mašića, a ovaj loptu šalje u mrežu za slavlje Plemića.

U 28. minuti jedanaesterac za Zrinjski. Jovanovića je lopta pogodila u ruku, a precizan izvođač je Nemanja Bilbija.

No, Banjalučani se ipak prije kraja prvog poluvremena uspijevaju vratiti u utakmicu. U 39. minuti Borac iz svoje prve prave šanse dolazi do pogotka. Odlično je centrirao Zakarić, a Zukić glavom pogađa mrežu Brkića te se rezultatom 2:1 odlazi na odmor.

U nastavku gledamo bolju igru Zrinjskog. U 50. minuti odlične prilike imali su Bilbija i Bekić, no vratar Borca dva puta brani.

U 54. zabrinjavajuća scena. Ziljkić je nakon jednog duela ostao ležati na travnjaku, dugo mu se ukazivala pomoć te je na kraju morao napustiti teren.

Do kraja valja istaknuti još jednu odličnu prigodu Bilbije u 89. minuti s vrha kaznenog prostora, no lopta odlazi malo iznad grede.

Zrinjski je ovom pobjedom došao na treće mjesto i ima 28 osvojenih bodova, dva manje od Željezničara.