FOTO/VIDEO  HERCEGOVAČKI DERBI Zrinjski slavio protiv Širokog, Ćorluka junak utakmice

Zrinjski Široki

Nogometaši HŠK Zrinjski večeras su u hercegovačkom derbiju svladali Široki rezultatom 2:1. Junak susreta večeras je bio Josip Ćorluka, koji je najprije pogodio za 1:0 u 22 minuti susreta, da bi u 24. minuti uposlio Ivančića za povećanje prednosti.

Taj rezultat na semaforu je stajao sve do 91. minute kada je vlastitu mrežu pogodio Slobodan Jakovljević. Zrinjski je s ova tri boda preskočio Široki na ljestvici koja će večeras nakon "Vječitog derbija" u Sarajevu konačno biti kompletirana.

Simbolično, baš uoči ove utakmice navijači Zrinjskog "Ultrasi", na stadionu su napravili grafit u čast Krešimira Bandića Kete koji je bio dijete Zrinjskog, a jedan dio svoje karijere proveo je u Širokom Brijegu. Zaista lijep mural najvjernijih navijača Plemića.

Treneri Žižović i Karačić odredili su početne sastave.

Zrinjski će tako istrčati sa sljedećom jedanaestoricom; Brkić, Ćorluka, Jakovljević, Barbarić, Bekić, Zlomislić, Enin, Todorović, Bilbija, Filipović, Ivančić.

S druge strane Karačić na teren od prve minute šalje momčad u sastavu;  Zlomislić, Cipetić, Čuljak, Ćorić, Jurilj, Marić, Radeljić, Vukoja, Begić, Jurić, Pervan.

Momčadi su izašle na zagrijavanje.

16:00 - Utakmica je počela.

1. 1. minuta - Prvi udarac na utakmici. Pokušao je Filipović, ali vratar Širokog Zlomislić to hvata bez problema.

6. minuta - Velika prigoda za Široki. Cipetć je ubacio u peterac Zrinjskog, loptu je odbio Brkić, na nju je natrčao Marko Pervan koji puca, ali na crti gol Zrinjskog spašava Slobodan Jakovljević.

11. minuta - Ultrasi utakmicu prate s parkinga poviše stadiona.

1. 19. minuta - Mirno razdoblje utakmice, bez izglednijih prigoda.

22. minuta - Zrinjski vodi 1:0. Odlično je Zlomislić pronašao Ćorluku u petercu Zrinjskog koji pogađa za vodstvo Plemića.

24. minuta - Već je 2:0 za Zrinjski. Kakvi pogrešku je sada napravio vratar Širokog Zlomislić. Loptu je loše izbio, ona je došla do Ćorluke koji je produžuje do Ivančića, a napadač Zrinjskog je posprema u mrežu.

33. minuta - Nakon dobre akcije Širokog pucao je Marko Pervan, ali njegova lopta odlazi daleko od gola Brkića.

40. minuta - Odlično je Bekić ubacio za Bilbiju, ali napadač Zrinjskog puca visoko iznad vrata. U istoj minuti Bilbija je dobro uposlio Ivančića, ali napadač Zrinjskog ovog puta je neprecizan.

42. minuta - Karačić je prisiljen raditi prvu promjenu. Ozlijedio se Tomislav Čuljak umjesto njega je u igru ušao Mato Stanić.

44. minuta - Nakon pogreške obrane Zrinjskog, pucao je kapetan Širokog Dino Ćorić, ali na mjestu je Ivan Brkić koji hvata tu loptu.

45. Igrat će se minuta sudačke nadoknade.

Završeno je prvo poluvrijeme. Zrinjski na odmor odlazi s velikom prednošću.

46. minuta - Počelo je drugo poluvrijeme. Karačić je na klupi ostavio Jurilja, a u igru je ušao Toni Jović.

53. minuta - Počela je kiša u Mostaru.

60. minuta - Pucao je Toni Jović, ali lopta odlazi visoko iznat vrata.

62. minuta - Žižović radi prvu promjenu. U igri je Tičinović umjesto Barbarića. Mijenjao je i Karačić, Stipo Juriće je u igri umjesto Vukoje.

72. minuta - Iz igre je kod Zrinjskog izašao Todorović, a na terenu je Sahiti.

76. minuta - Mirno razdoblje igre, bez značajnijih uzbuđenja.

78. minuta - Karačić radi dvostruku promjenu. U igri su Ikić i Grgić umjesto Ćorića i Pervana.

79. minuta - Tražili su Širokobriježani jedanaesterac nakon kontakta Jovića i Bekića u šesnaestercu Zrinjskog, no sudac kaže da se igra nastavlja dalje.

80. minuta - Žuti karton za Zlomislića nakon starta nad Jovićem. Žižović sada radi dvostruku izmjenu. U igru su umjesto Ivančića i Enina u igru ušli Trebotić i Kunić.

81. minuta - Žuti karton sada je zaradio Radeljić nakon prekršaja na Ivančiću.

90. minuta - Velika prigoda za Široki. Pucao je Cipetić, odlično obranio Brkić. Sebičan je sada bio reprezentativac BiH, imao je dva suigrača na povratnoj lopti, ali se odlučio pucati.

91. minuta - Široki sada dolazi do pogotka. Cipetić je ubacio loptu, a Slobodan Jakovljević postiže autogol.

93. minuta - Slobodan udarac je bio za Široki na 20 metara od gola Brkića. Pucao je Stanić, ali ravno u živi zid.

Kraj utakmice u Mostaru. Plemiću su sačuvali prednost iz prvog dijela.