Košarkaši Brotnja osvojili Kup Herceg-Bosne

U pravom sportskom ambijentu i  neizvjesnom susretu do posljednje sekunde, Čitlučani su slavili 54:55 (13:11, 21:14, 9:12, 11:18). Nakon početnog vodstva Brotnja 3:7, domaći koševima Begića i Ćuture prelaze u vodstvo 11:9.

Domaći drugu četvrtinu otvaraju serijom 9:0 za 22:13. S druge strane, Čitlučani serijom pogreška u napadu i slabom obranom nisu uspjeli parirati raspoloženim domaćinima koji na poluvrijeme odlaze prednošću 34: 25.

Koševima Planinića i  Buntića Brotnjo dolazi na - 4, 36:32, no Rezo i Ramljak rade seriju 5:0  za prednost Posušja 41:32. U posljednjim minutama trećega dijela Čitlučani su imali priliku doći u vodstvo, međutim serijom promašenih slobodnih bacanja (9 zaredom) nisu uspjeli i  Posušje u posljednju četvrtinu ulazi prednošću + 6, 43:37.

Sredinom posljednje četvrtine Bevanda i raspoloženi Buntić tricama goste dovode na - 2, 47:45. Posušje preko Ćuture uzvraća i 30 sekundi prije kraja ulazi s prednošću 52:50. Tada odgovornost preuzima Buhač i tricom dovodi Brotnjo u vodstvo 52:53. U posljednjem napadu sudac Pehar svira Planiniću prekršaj pod košem a iskusni Mustapić pogađa dva bacanja za 54:53. Kada se činilo da Kup ostaje u Posušju, tri sekunde prije kraja Buhač pod košem pronalazi Buntića koji pogađa za pobjedu Brotnja.

Za Brotnjo su nastupili: Božić, Grbavac, Rubin 2, Brečić 1, Buntić 16, Doko, Kordić, Buhač 8, Planinić 16, Bevanda 3, Lesko 9.

U osminifinala Kupa Bosne i Hercegovine Brotnjo će igrat protiv Širokog.