Braća Brkić brončani na Balkanu

Na turniru je nastupilo preko 1000 natjecatelja iz 12 zemalja što govori da je prvenstvo Balkana po kvaliteti jedan od najjačih turnira nakon svjetskog i europskog prvenstva. Za reprezentaciju Bosne i Hercegovine nastupila su dva člana Karate Kluba ‘'Zrinjski'' iz Mostara i oba su se vratila s medaljom oko vrata.

Marin Brkić je u kategoriji juniora -68 kilograma nakon odlične prve tri borbe zaustavljen u polufinalu od predstavnika Turske, kasnijeg osvajača zlatnog odličja. U borbi za treće mjesto, Marin je bez većih problema savladao bugarskog predstavnika te se popeo na postolje i osvojio brončanu medalju. Jednako uspješan bio je i njegov stariji brat Veselko. On je u kategoriji juniora -76 kilograma također zaustavljen u polufinalu od predstavnika Srbije koji je također u nastavku natjecanja osvojio naslov prvaka Balkana. Isto kao i njegov brat, Veselko je odličnom borbom za treće mjesto potvrdio status jednog od najboljih karataša s ovih područja te se okitio brončanom medaljom. Na ovom prvenstvu uz braću Brkić bio je i njihov trener Marko Opančar.

Nakon prvenstva Balkana, slijede pripreme za europsko prvenstvo koje se održava u Švicarskoj (Zurich) početkom veljače.