POČINJU 62. ŠIMIĆEVI SUSRETI Od Drinovaca do Sarajeva u čast velikom pjesniku

Šimićevi susreti

Kulturna manifestacija 62. Šimićevi susreti održat će se od 5. do 28. svibnja, objavili su u četvrtak organizatori.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Program započinje u ponedjeljak, 5. svibnja, u Drinovcima, rodnom mjestu pjesnika, gdje će u 19 sati u župnoj crkvi biti služena sveta misa za Antuna Branka i Stanislava Šimića, nakon koje slijedi harmonikaški koncert i predstavljanje nove knjige “Preobraženje glasova – Izabrane pjesme u prijevodima na svjetske jezike”.

U srijedu, 7. svibnja, u Mostaru će se održati polaganje cvijeća ispred Šimićeva spomenika, te poetski kolaž u Galeriji kraljice Katarine Kosača, u kojem će sudjelovati učenici OŠ A. B. Šimića Mostar i Glazbene škole Ivana pl. Zajca Mostar.

62. Šimićevi susreti

Središnji dan obilježavanja je petak, 9. svibnja, s književnim susretima u školama općine Grude, svečanom akademijom u Peć Mlini, dodjelom nagrada pjesnicima i likovnim umjetnicima te otvorenjem izložbe učeničkih radova. Program će završiti nastupima učenika Glazbene škole Grude i prigodnim recitalom.

Završni događaj održat će se 28. svibnja u Europe House u Sarajevu, gdje će biti otvorena izložba “S onu stranu riječi – Šimić u likovnim djelima”, u suradnji s Uredom za europske integracije ZHK, Akademijom likovnih umjetnosti Sveučilišta u Mostaru, Veleposlanstvom RH u BiH i Općinom Grude.