Odbojkašice Mostara na korak od povratka u Premijer ligu

SOK Mostar, SOK Mostar
U prvom susretu finala doigravanja za plasman u Premijer ligu, ekipa iz Mostara je s 3:0 u setovima slavila na gostovanju kod ŽOK Orašje. Pravo čudo trebalo bi se dogoditi u uzvratnom susretu za tjedan dana u Mostaru da domaće igračice ne osiguraju povratak u elitu bh. odbojke.

ŽOK Orašje je u prvom setu imao prednost 15:12, a zatim se ozlijedila najbolja igračica Jovana Filipović koja je kolima Hitne pomoći prevezena u Dom zdravlja Orašje. Domaće odbojkašice nisu se oporavile od tog šoka, pa je SOK Mostar preokrenuo rezultat u svoju korist i osvojio set 25:21.

Drugi set ponudio je manje neizvjesnosti, jer su gošće iz Mostara od početka istoga bile u prednosti. SOK Mostar je vodio 12:4, a set priveo u svoju korist s 25:12.

Previše uzbuđenja nije bilo ni u trećem setu koji je SOK Mostar osvojio s 25:17.

Uzvratna utakmica finala doigravanja za plasman u Premijer ligu BiH između SOK Mostar i ŽOK Orašje igra se u subotu u 18 sati u dvorani na Bijelom brijegu.

Autor: D.S./Pogled.ba