U finalu Lige MZ-a grada Mostara igrat će Rodoč I i Kruševo

Liga mjesnih zajednica

Rodoč I je u polufinalu tek nakon izvođenja šesteraca rezultatom 6:5 svladao Balinovac. Golovima Vice Božića i Josipa Božića Rodočani su sredinom drugog poluvremena poveli s 2:0, ali je Balinovac pogotcima Denija Vlahe i Dubravka Orlovića šest sekundi prije stigao do poravnanja.

U izvođenju šesteraca junak Rodoča bio je vratar Hrvoje Cvitanović koji je obranio udarce Romana Vlahe i Ivice Čovića, dok je neprecizan bio Miroslav Pušić. Za Rodoč nisu pogodili Josip Božić i Mile Andačić.

I u drugi susret polufinala ponudio je dosta uzbuđenja, a posebno u završnici. Kruševo je povelo 4:0 pet minuta prije kraja, a zatim je Cim u samo tri minute postigao tri pogotka. U završnici ipak nisu uspjeli doći do poravnanja, a konačni rezultat Kruševo - Cim 5:3 postavio je svojim trećim pogotkom Radoslav Mandić. Uz Mandića po jedan pogodak za Kruševo postigli su Goran Pušić i Tomo Bevanda, a za Cim Toni Krešić 2 i Marko Marić.

Zanimljivo je kako Kruševo i Rodoč igrati finale i u kategoriji igrača do 16 godina. Kruševo je u polufinalu s 4:1 pobijedilo Raštane, a Rodoč sa 6:5 ekipu Balinovca.