Troglav ostao u ligi: Igman pregažen pred prepunim Zgonima!

FK Igman, HNK Troglav
Nikad brojnija Konjica i prepuna Zgona vodili su Troglav do najvažnije pobjede u sezoni. Poveo je domaćin već u 7. minuti, a precizan za 1-0 bio je Mateo Duvnjak. Troglav je u prvom dijelu puno bolja momčad, a spomenuti Duvnjak imao je još dva zicera koja nije uspio iskoristiti. U drugom poluvremenu je Igman pokazao koliko-toliko bolju igru u odnosu na prvih 45 minuta, a u 56. minuti dolaze do poravnanja rezultata. Siguran realizator za 1-1 bio je Maid Graho. Našoj prvoj momčadi taj rezultat nije pasao i s neriješenim bi se ishodom išlo u Međužupanijsku ligu. Stoga je Troglav zadnjih pola sata krenuo na sve ili ništa. Hrabrost i srčanost se isplatila: u 71 minuti opet pogađa Duvnjak, a tek 5 minuta kasnije postiže isti igrač svoj treći pogodak i tako postavlja konačan rezultat: Troglav 3-1 Igman.

Nakon utakmice, dobre su vijesti stigle iz Uskoplja gdje je Sloga bila bolja od Neuma rezultatom 2-1 i tako Neumljane poslala u niži rang. Ovim se putem zahvaljujemo i Uskopljacima koji su maksimalno korektno odigrali svoj susret, opravdali status favorita i otklonili sve sumnje u nadaleko poznatu ‘štelu' ili prodanu utakmicu. Moramo naglasiti kako je utakmica na Zgonima bila iznimno fer i miroljubiva, bez puno grubosti ili netrpeljivosti, kako se možda (neopravdano!) očekivalo. Još jednom čestitamo Igmanu na osvojenom prvom mjestu u Drugoj ligi jug!

Veliko hvala i Konjici bez koje današnja pobjeda ne bi bila moguća! Sve čestitke igračima i treneru Čondiću!