Široki Brijeg - Borac 1:2

Široki Brijeg, FK Borac Banja Luka, Premijer liga BiH
Prvi su pogodili gosti u 23. minuti, kada je nekadašnji reprezentativac Bosne i Hercegovine, Darko Maletić, sa nekoliko odličnih poteza proigrao domaću odbranu i matirao golmana Dejana Bandovića.

Nogometaš Širokog nakon primljenog gola preuzimaju terensku incijativu, ali do kraja prvog poluvremena rezultat se nije mijnjao.

Igrala se 20. Minuta drugog poluvremena kada Široki dolazi do svogh prvog
gola na utakmici .Strijelac izjednačujućeg gola bio je Zakarić.
Ipak, nogometaši Borca do konačnih 2:1 dolaze u 79.miuti preko mladog Srđana Grahovaca.

Sloboda - Slavija 2:1

U prvom današnjem susretu 16. kola Premijer nogometne lige BiH, tuzlanska Sloboda slavila je domaću pobjedu protiv ekipe Slavije iz Lukavice rezultatom 2:1.

Tuzlaci su publiku na Tušnju prvi put obradovali u 31. minuti, kada je u kaznenom prostoru Slavije srušen Nikolić, sudija je pokazao na jedanaesterac, kojeg je potom u gol pretvorio Mujić.

Na samom početku drugog poluvremane Slboda dolazi i. do drugog gola, preko Mujkića koji odbijenu loptu golmana Slavije šaljeu mrežu gostiju.
Do kraja utakmice gosti iz Lukavice uspjevaju smanjiti prednost na konačnih 2:1.

Jučer odgođena utakmica Drine i Budućnosti nije odigrana ni danas.

- 9 golova: Zeba (Željezničar)

- 8 golova: Fajić (Travnik), Tosunović (Zvijezda)

- 7 golova: Nikolić (Borac), Wagner (Široki Brijeg), Lendrić (Zrinjski)

- 6 golova: Roskam, Šilić (Široki Brijeg), Radovanović (Slavija)

- 5 golova: Savić, Višća (Željezničar), Haskić (Budućnost), Džafić (Rudar)

- 4 gola: Velagić, Okić (Velež), Adilović (Čelik), Stojanović (Leotar), Suljević (Olimpic), Jahović (Sarajevo), Regoje (Slavija), Šiljak (Travnik), Popović (Željezničar)...