Prvenstvo Engleske: Pobjede Manchester Uniteda i Liverpoola, poraz QPR-a

Manchester United, Liverpool, niko kranjčar, Dinamo, niko kranjčar, Dinamo Kijev, niko kranjčar, Hajduk, HNK Rijeka, niko kranjčar, niko kranjčar, Glasgow Rangers, Niko Kovač, HŠK Zrinjski

Pobjede Manchester Uniteda i Liverpoola obilježile su utakmice 14. kola Engleske lige igrane u utorak.

Liverpool je slavio kod "fenjeraša" Leicestera s 3-1, iako je u 22. minuti vratar Redsa Simone Mignolet sam ugurao loptu u mrežu. Liverpool je ipak uspio preokrenuti pogocima Adama Lallane (26) i Stevena Gerrarda (54), a kada su domaći u 63. minuti ostali bez isključenoga Morgana konačan rezultat postavio je Jordan Henderson (83).

Dejan Lovren ušao je u igru tek u sudačkoj nadoknadi utakmice. Ovom pobjedom Liverpool je skočio na osmo mjesto na tablici.

Swansea je kod kuće s 2-0 svladao QPR, a u momčadi gostiju cijelu je utakmicu odigrao Niko Kranjčar.

Manchester United je teškom mukom s 2-1 na svom Old Traffordu svladao Stoke. Pobjedu su domaćinima donijeli Marouane Fellaini (21) i Juan Mata (59), a pogodak je za goste polučio Steven N'Zonzi (39).