FOTO  Prva liga FBIH: HNK Čapljina - NK Bratstvo 3:2

Prva liga FBIH: HNK Čapljina - NK Bratstvo 3:2

Momčadi su istrčale u sljedećim sastavima:

Čapljina: Baćak, Grbavac, Puljić, Zubac, Džananović, Barbarić, Bećirović, Obad, Raič, Salihović, Vila. Trener: Križanović Zlatko.

Bratstvo: Baščelić, Dedić, Jovičević, Pantić, Kadić, Mevkić, Terzić, Terzić, Sakušić, Karić, Umihanić, Muslimović. Trener: Muslimović Nusret.

Gosti su bolje otvorili utakmicu. Nakon jedne dobre akcije Bratstva, Muslimović je sam izašao ispred Baćka i pogodio u 18. minuti za 0:1. Nakon vodstva gostiju i Čapljina se budi i brzo vraća stvari na početak. U 20. minuti Salihović je sve sam napravio, zaobišao gostujućeg vratara Baščelića i poravnao rezultat na 1:1. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 1:1.

U drugo poluvrijme Čapljina ulazi odlučnije i agresivnije prema golu gostiju i to im se vrlo brzo isplatilo. U 48. minuti Vila pogađa za vodstvo od 2:1. U 80. minuti Vila je srušen u 16 metara gostiju i sudac je opravdano pokazao na bijelu točku. Sa bijele točke za 3:1 pogađa kapetan Obad. U 90. minuti nakon ubačaja sa strane gosti preko Pantića smanjuju na 3:2 što je i konačni rezultat ove utakmice.

Čapljinci tako iza sebe imaju vrlo uspješnu polusezonu.