FOTO  Premijer liga: FK Velež - NK Čelik 0:2

FK Velež - NK Čelik

Velež je nastavio sa lošom igrom i prosipanjem bodova na domaćem terenu. Čelik se kući vraća sa velika 3 boda.

Po prohladnom vremenu, utakmicu u Vrapčićima pratilo je tek nekoliko stotina gledatelja.

Momčadi su krenule u sljedećim sastavima:

FK Velež: Oštraković, Zvonić, Kazazić, Zolj, Hajdarović, Okić, Ćemalović, Hebibović, Merzić, Letić, Maletić

NK Čelik: Adilović, Horić, Bajraktarević, Alispahić, Mešanović, Jusić, Simić, Barać, Mišić, Lakićević. Stajić.

Velež je bolje otvrio utakmicu i prvi zaprijetio preko Okića i Zvonića. Gosti se bude i uspostavljaju terensku incjativu i stvaraju nekoliko poluprilika. Ipak na poluvrijeme se otišlo bez golova.

U nastavku utakmice Velež je prvi ponovno zaprijetio preko Hebibovića. Gosti su poveli u 54. minuti. Simić je šutirao, a lopta se od stative odbila do Mešanovića koji pogađa za 0:1. Samo 2 minute poslije isti igrač strijelac je za 0:2. Velež do kraja utakmice baca sve karte u napad, ali su gosti znali sačuvati vodstvo.