FOTO  Poraz kadeta Zrinjskog u derbiju protiv Željezničara

Zrinjski - Željezničar

KADETI: Zrinjski - Željezničar 2:3

U odličnoj utakmici kadeti Želje zabilježili su važnu pobjedu na gostovanju u Mostaru od 3:2.

Prvih pola sata proteklo je u ravnopravnoj igri gdje je blagu terensku inicijativu imao Zrinjski. Ipak u 28.minuti u svojoj prvoj velikoj prilici gosti sa Grbavice dolaze u prednost kada pogađa Šehić. Nakon tog gola gosti iz Sarajeva preuzimaju inicijativu i rezultat toga je pogodak Hasanovića u 39.minuti. Mogao je i Željezničar i do trećeg gola u posljednoj minuti prvog poluvremena kada stopostotnu šansu brani Savić.

I nastavak utakmice bolje otvaraju gosti sa Grbavice te u 48.minuti dolaze do 0:3 kada iz slobodnog udarca odlično pogađa Šušić.

Ipak domaći nogometaši nisu se predavali te uspjevaju postići dva pogotka preko Savića u 61. te Stanića u 67.minuti za konačnih 2:3.

Kadeti Zrinjskog trenutno se nalaze na 4.mjestu sa 10 bodova, dok je ekipa Željezničara na 3.mjestu s 12 bodova.