Pobjede Željezničara, Slobode, Zvijezde i Čelika

FK Željezničar - HŠK Zrinjski
Do važnih bodova u borbi za ostanak u društvu najboljih došla je Sloboda, koja je na Tušnju protiv Slavije pobijedila zahvaljujući golu Muamera Zoletića u petoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena. Zvijezde je na svom travnjaku porazila Kozaru s 1:0, a pogodak vrijedan tri boda djelo je Hamzića u 31. minuti.

Jedinu gostujuću pobjedu ostvario je Čelik, koji je na Piroti s 4:3 bio bolji od Travnika. Zeničani su već nakon 8 minuta golovima Hadžića, Purića i Martinovića vodili 3:0, da bi za Travnik smanjio Badrov u 22. minuti. Nemeljaković u 35. minuti povećava prednost na 4:1. U nastavku utakmice domaći su golovima Popović 75 i Varupa 90 uspjeli ublažiti poraz.

Željezničar je na Grbavici pobijedio Leotar s 2:0. Adilović u 25 i Zeba u 53. minuti bili su strijelci za Sarajlije.

Danas su na rasporedu još dva susreta 15. kola, od 16 sati snage će odmjeriti Borac-Sarajevo i Zrinjski-Rudar. Sutra se sastaju Olimpic-Široki Brijeg i Gošk-Velež.