Nogometaši Slovačke priredili su najveće iznenađenje

reprezentacija BIH, Safet Sušić Pape, Hrvatska nogometna reprezentacija, Euro 2016, kvalifikacije za ep 2016., nogomet, nogomet, Europsko prvenstvo, nogomet, Euro 2016, kvalifikacije za ep 2016.
Slovaci su u skupini C u Žilini svladali aktualne europske prvake Španjolce s 2:1. Slovaci su poveli preko Kucke u 17. minuti, a Furija je izjednačila u tek u 82. minuti preko Alcacera. Veliku pobjedu domaćima osigurao je Stoch u 87. minuti.

Ovom pobjedom Slovačka je zasjela na vrh ljestvice sa šest bodova, a Španjolska ima tri, kao i Ukrajina, koja je kao gost svladala Bjelorusiju s 2:0. U ovoj skupini umalo se dogodilo još jedno iznenađenje, ali je Makedonija tek u sudačkoj nadoknadi svladala Luksemburg s 3:2.

Crna Gora kiksala kod Lihtenštajna

Veliki kiks napravila je Crna Gora koja je u skupini G na gostovanju kod Lihtenštajna odigrala bez pogodaka. U derbiju skupine Švedska i Rusija su u Stockholmu remizirali 1:1. Goste je u vodstvo doveo Kokorin u desetoj minuti, a na 1:1 izjednačio je Toivonen u 49. minuti. Austrija je slavila kod Moldavije s 2:1. Rusija, Crna Gora i Austrija imaju po četiri boda, Švedska je na dva.

Slovenci nadigrali Švicarce

Važnu pobjedu u skupini E ostvarila je Slovenija koja je u Mariboru bila bolja od Švicarske s 1:0. Pobjednički pogodak postigao je Novakovič u 79. minuti iz kaznenog udarca. Slovencima su to prvi bodovi u kvalifikacijama, a Švicarci su neočekivano i dalje bez boda.

Na vrhu su Englezi, koji su bez problema svladali San Marino s 5:0, te Litvanci, koji su pobijedili Estonce s 1:0, sa po maksimalnih šest bodova.