Lovren donio prolaz Liverpoolu Darijo Srna rekorder, strijelac i asistent

Darijo Srna
Šahtar je u uzvratnoj utakmici četvrtfinala Europske lige u Ukrajini svladao Bragu s visokih 4:0 te tako potvrdio pobjedu 2:1 iz prve utakmice i plasman u polufinale.

Za vodstvo momčadi iz Donecka pogodio je kapetan Vatrenih Darijo Srna, iz kaznenog udarca u 25. minuti.

Potom je Ferreira postigao autogol za udvostručenje te prednosti, a u 50. minuti Srna je asistirao Kovalenku za 3:0. Konačni je rezultat postavio Ferreira novim autogolom.

Srna je odigrao cijelu utakmicu, a Eduardo Alves da Silva zamijenio je u 77. minuti Marlosa. Srna se tom prigodom još jednom upisao u Šahtarove povijesne knjige, odigravši 486. utakmicu za ukrajinski sastav, čime se uspeo na prvo mjesto klupske ljestvice po broju odigranih susreta.

Dejan Lovren okrunio je veliki preokret Liverpoola protiv Borussije iz Dortmunda. Domaćin je na Anfieldu slavio 4:3, premda je gubio 2:0 i 3:1, a Lovrenov pogodak u sudačkoj nadoknadi Liverpoolu je donio i prolaz u polufinale Europske lige. Hrvatski je branič igrao od početka do kraja dvoboja.