FOTO  Juniori Sarajeva deklasirali Široki i došli nadomak titule prvaka BiH

juniori NK Široki Brijeg, FK Sarajevo

Domaći tim je u današnji duel ušao kao veliki favorit, a usto je imao i ogromnu zalihu u odnosu na svoje prve pratitelje, pa je bilo jasno da bi Sarajevo pobjedom u današnjem duelu napravilo još jedan veliki korak ka osiguravanju titule prvaka BiH u juniorskoj kategoriji.

Igrala se 18. minuta kada je Sanin Klarić doveo Sarajevo u vodstvo, a kapiten Ševkija Resić je u 24. minuti udvostručio prednost Bordo tima za puno mirniji nastavak susreta. Bio je to konačan ishod prvog dijela susreta, a već u 48. minuti sve mogućnosti preokreta Širokog Brijega padaju u vodu kada Lovro Musa postiže autogol. Senad Selimović u 65. minuti pogađa mrežu gostiju za 4:0 i rješava pitanje pobjednika u ovoj utakmici.

Sarajevo nakon današnje pobjede ima 13 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Željezničar, te pet kola do kraja prvenstva mora da se desi pravo čudo pa da Bordo tim ne osvoji naslov prvaka BiH.