Juergen Klinsmann je zadovoljan s nastupom svojih nogometaša

SAD, nigerija, nogomet, prijateljski susret
Altidore, koji nije zabio gola od prosinca ni za svoj klub Sunderland ni za reprezentaciju, prekinuo je tu tugu »sušu« pogocima u svakom poluvremenu zahvaljujući čemu SAD putuju u Brazil »na krilima« dvije pobjede iz dva uzastopna prijateljska susreta.

Nigerijski napadač Victor Moses pokvario je nade američkog vratara Tima Howarda da u svom stotom nastupu u dresu američke reprezentacije na primi gol nakon što je realizirao kazneni udarac pred kraj utakmice.

Altidore je prvi gol za SAD zabio u 32. minuti, a vodstvo svoje momčadi povećao na 2-0 u 68. minuti.

Nigerija je do jedinog pogotka na utakmici došla u 86. minuti nakon što je Matt Besler srušio Mosesa u kaznenom prostoru, a ovaj nakon toga realizirao penal .

SAD počinje svjetsko prvenstvo u skupini G utakmicom protiv Gane 16. lipnja, a nakon toga je čekaju Portugal i Njemačka.

Nigeria igra protiv Irana, Bosne i Hercegovine te Argentine u skupini F.